Світла Середа: як правильно провести, традиції, заборони та прикмети на цей день

event 15:53 Вівторок 26 Квітня 2022 Суспільство

Перший тиждень після Великодня у 2022 році припадає на період з 25 квітня по 1 травня. Цей тиждень називається Світла Седмиця.

Перевірені та актуальні новини з фронту БАЙРАКТАР NEWS.

Світла Седмиця

З апостольських часів Пасха святкується сім днів. Свято триває від Великодня до Неділі Фоми. Цей тиждень називається Світла Седмиця. Кожен день його називається Світлим. У церквах усі дні Седмиці богослужіння подібні богослужінню Великодніх свят. Царські врата православних храмів весь цей час залишаються відкритими.

На Світлу Седмицю немає вінчань та заупокійних молитов. Відспівування покійних здійснюються, але вони більш ніж наполовину складаються з піснеспівів Великодня.

Обмеження, які були у Великий пост перестають діяти, дозволяється вживати яйця, м’ясні, рибні та молочні продукти. Але об’їдатися та зловживати алкоголем не бажано, з алкоголю дозволяється пити лише червоне вино.

У Великодній тиждень не можна скупитися. Потрібно бути щедрим, пригощати, частувати та давати милостиню бідним й нужденним. Щедрість повинна бути від щирого серця.

У Світлу седмицю небажано зневірятись та сваритись, бо за порушення, у найрадісніший для християн тиждень, можуть бути великі неприємності.

У цей час прийнято відпочивати, ходити в гості, радіти життю, знаходити привід для веселощів і вітати один одного, кажучи: “Христос Воскрес – Воістину Воскрес!”.

Однак, в цей час є багато заборон і прикмет, про які повинен знати кожен українець.

Традиції Світлої середи

Що стосується православних традицій, то в середу Світлої седмиці, як і весь тиждень після Великодня, християни повинні молитися і співати так звані великодні часи.

Ворота в церквах протягом усього тижня відчинені, таким чином символізується відкрита дорога на небеса. Крім того, в цей день заведено дзвонити в дзвони, тріумфуючи воскресіння Христа і висловлюючи радість.

В цей день молилися Господу, щоб він дав здоров’я всій родині.

По середах “Великодніх святок” люди влаштовували танці і веселощі. І дорослі, і діти збиралися “на музику”, щоб провести святки.  Дорослі шукали в ці дні квіти рясту, а знайшовши – топтали їх примовляючи: “Щоб і на той рік діждать рясту топтати”.

Також у народі середа завжди вважалася саме жіночим днем. В цей день незаміжні дівчата ворожили на судженого і проводили ритуали на залучення любові. Після цього вони виходили на вулицю в надії зустріти майбутнього чоловіка.

У середу Світлої Седмиці в народі заведено було водити хороводи, які тривали до самої Трійці.

У храмі в Світлу середу ставлять свічку за хороший урожай, щоб град не зіпсував посіви.

Що не можна робити у Світлу середу

В Світлу середу не можна важко працювати. Цей день ще називають Громова середа. Наші предки вірили, що якщо вийти на город і почати щось садити, то град знищить весь урожай.

Також в цей день не можна шити, в’язати, вишивати і прати. Всю роботу по дому залишали на інші дні.

Якщо по дорозі додому зустріти бідну людину, то не можна відмовляти їй в допомозі. Нагодуйте її або допомогти їй грошима, але натомість попросіть, щоб вона помолилася за ваших покійних рідних.

Відвідувати померлих на кладовищі і влаштовувати поминки не можна. Вважається, що віряни повинні бути повністю поглинені радістю від воскресіння Христа.

Народні прикмети на цей день

  • Зозуля закувала – більше морозів не буде.
  • Зозуля кує регулярно – до теплої погоди.
  • Гроза – до хорошого урожаю.
  • Похмурий, дощовий день – до сухого і спекотного літа.
  • Сонячний і теплий день – до хорошого врожаю зернових.
Автор:
Останні новини
26.04.2024, П’ятниця
25.04.2024, Четвер
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
Читати більше новинarrow_forward