5 порад для одинадцятикласників та учасників мовного марафону від Олександра Авраменка

event 14:42 Четвер 04 Листопадаа 2021 Суспільство

12 листопада стартує II Всеукраїнський марафон з української мови у дистанційному форматі, на який зареєструвалося понад 35 тисяч учасників зі всієї України. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Олександр Авраменко, який є головою творчої групи вчителів з формування тестів до Марафону, надав свої поради та рекомендації під час підготовчого тренінгу конкурсантів. Поради також будуть актуальними і для одинадцятикласників, які здаватимуть ЗНО або ДПА з української мови.

Уважність понад усе

Найчастіше помилки зроблені не через нестачу знань, а через неуважність. Тож, на тестуванні дочитайте завдання до кінця.

Коментар: Дуже часто найсильніші учні складають тестові завдання і ЗНО не так, як їм би хотілося. Не тому що не знають матеріал, а тому що не уважно прочитали основу завдання. Читайте завдання до кінця і я навіть би радив читати їх двічі та усвідомлено”, – радить Олександр Авраменко.

Обов’язково дочитайте завдання до кінця

Коментар: Типова ситуація “Апостроф треба писати на місці пропуску в усіх словах рядка…” Людина не дочитала, побачила, що у варіанті “А” в усіх треба писати апостроф, позначила як правильну відповідь і щаслива переходить до наступного завдання. А в кінці основи завдання, виявляється було написано “окрім.

Кажу зі свого досвіду, що найсильніші учні, олімпіадники втрачали бали лише тому, що не дочитували умову завдання до кінця”, – радить Авраменко.

Але дочитувати до кінця педагог рекомендує не лише завдання, але й наявні відповіді. Адже іноді може здатися, що “Б” правильна відповідь, але дочитавши до кінця виявляється, що відповідь “Д” залізобетонно правильна.

Практика, практика і ще раз практика

Перший етап Марафону присвячений культурі мови, що перевірить знання конкурсантів з лексикології та фразеології. На питання про те, як підготуватися до питань цього розділу Олександр Авраменко відповідає:

Коментар: “Це найскладніший етап. Вивчити всі слова з української мови – неможливо. Вивчити всі фразеологізми – неможливо, тому що їх понад 20 тисяч в українській мові. Який саме фразеологізм з 20 тисяч вам випаде – важко сказати. Тому цей етап має на меті перевірить ваш мовний життєвий досвід та інтуїцію. Коли мене питають, як готуватися до ЗНО з фразеології. Я завжди кажу – просто тренируйтесь”, – порадив педагог.

Не відривайте правило від реального життя

Олександр Авраменко зазначає, що на Марафоні, як і на ЗНО, завдань на теорію не буде. Тобто питань на кшталт “Що таке складносурядне речення” ви не зустрінете. Усі питання практикоорієнтовані, з реального досвіду та життя.

Коментар: “Ніхто у вас теорії перевіряти не буде. І це благо, адже коли я навчався в школі, то нам потрібно було стільки знати теорії. Я досі пам’ятаю, що тангенс 45 градусів дорівнює одиниці. Я не знаю, де я можу зараз це використати. Сьогодні в рамках НУШ та Марафону ми хочемо зробити так, щоб ви розуміли, навіщо ви вивчаєте той чи інший матеріал”.

Для проходження другого етапу Марафону з граматики (синтаксис, морфологія, словотворення) Олександр Авраменко також радить конкурсантам повторити: що таке пряме значення і переносне, багатозначність, омонімія, антоніми, синоніми. Для старшої школи: неологізми, діалектизми, архаїчну лексику та історизм. Обов’язково потрібно згадати, чим відрізняються архаїзми від історизмів, адже це питання є часто каменем спотикання.

Прочитайте спочатку завдання, а потім текст

Останній етап – специфічний та своєрідний, він присвячений читанню та аналізу тексту. Ну думку педагога, етап буде важким для комп’ютерно залежних людей, у яких уже розвивається так звана функціональна неграмотність.Саме ці завдання перевірятимуть, як ви будете сприймати друковану інформацію і те, як ви читаєте.

Коментар: Запропоную для вас лайфхак: раджу вам спочатку прочитати самі завдання до тексту, а потім вже читати текст. Але це залежить від того, який у вас тип мислення і цей момент індивідуальний для кожного. Але кожного разу, коли ви будете читати текст і бачити схожі слова ви будете говорити собі “стоп” і розуміти яка має бути правильна відповідь. Така ж сама ситуація і в тесті ЗНО, – стверджує Авраменко.

II Всеукраїнський марафон з української мови – це наймасштабніше змагання з української мови, що проходить у дистанційному форматі на освітній платформі HUMAN. У лютому 2021 році на Перший Марафон зареєструвалося понад 25 тисяч учасників, серед них понад 800 учасників з різних категорій зайняли призові місці.

Читайте також: У МОЗ розповіли, що найбільше мотивує українців вакцинуватися проти коронавірусу

Автор:
Теги: освіта
Останні новини
26.04.2024, П’ятниця
25.04.2024, Четвер
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
Читати більше новинarrow_forward