“Восени щеплюватися вже існуючими вакцинами не буде сенсу” – імунолог

event 11:10 Вівторок 06 Квітня 2021 ПОДІЇ

Вже восени щеплення тими вакцинами, які є зараз, може не мати сенсу.  Це пов’язано з тим, що навіть при невеликій зміні білка, проти якого стимулюють векторні вакцини, може статися розбіжність антигену і антитіл, що зробить вакцину неефективною.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про це в інтерв’ю розповів лікар-імунолог, доктор медичних наук, завідувач лабораторією іммунореабілітології Інституту імунології та мікробіології ім. Мечникова Андрій Волянський.

Коментар: “Векторні вакцини і РНК-вакцини стимулюють імунітет проти фрагмента білка шипа, іншими словами, навіть при невеликій зміні цього білка можливо розбіжність антигену і антитіл, що зумовить неефективність вакцини. Природний імунітет виробляється до багатьох білків вірусу, більшість з яких стабільно, тому можна припускати тривалий частковий захист навіть проти нових варіантів, який ще називають перехресним імунітетом”, – розповідає імунолог.

Він додає, що останні дослідження вже показують неефективність вакцин по відношенню до “південно-африканського” варіанту,  тож є припущення, що аналогічно буде і з бразильським, і з подальшими варіантами. Тому виникла необхідність створення нових вакцин.

Коментар: “Вакцинація в другому півріччі 2021 року існуючими вакцинами вже втратила сенс, оскільки пандемія наближається до завершення і восени необхідно застосування нових сезонних вакцин”, – зазначив Андрій Волянський.

Джерело: сайт ТСН

Читайте також: Google у новому дудлі закликав українців носити маски

Останні новини
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
14.04.2021, Середа
13.04.2021, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward