Четвер 22.10.2020

-:-

Вчені попереджають: вейпи генерують зовсім не безневинний “пар”, а небезпечний хімічний аерозоль

event 16:57 Понеділок 21 Вересня 2020 ПОДІЇ

Адміністрація кампусів багатьох ЗВО США зіткнулася з проблемою, через яку десятиліття боротьби з курінням і створення захищених від тютюнового диму зон виявляться даремно витраченим часом. Це за останні роки неймовірну популярність набрали електронні сигарети.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Так, самого тютюну та продуктів його згорання від них немає, зате багато того, що молодь називає нешкідливим словом “пар”. Але тут криється серйозна небезпека: речовина, що утворюється при використанні вейпів, до пару ніякого відношення не має.

Дослідники проблеми говорять, що вся справа в термінології та маркетингових хитрощах. Коли в опитуваннях студентів в одних і тих самих питаннях слово “випаровування” заміняли на “хімічні речовини” або “аерозоль”, кількість негативних відповідей зростала на 100% (у два рази) і навпаки. Хоча з наукової точки зору “пар” від електронних сигарет якраз і є аерозолем – суспензією, наповненою мікрочастинками важких металів, летючої органіки, нікотину, дрібнозернистих речовин і т.д.

Коріння проблеми відходить у минуле, коли для виходу на ринок виробники електронних сигарет повністю відмовилися від асоціацій з тютюном і палінням, як фізичним процесом. Замість цього акцент був зроблений на слово “випаровування” – всіляко підкреслювалося, що в вейпах нічого не спалюється, а значить, немає і шкідливого диму. Те, що токсини та канцерогени з аерозолю нікуди не поділися, замовчувалося. Навіть самі нові слова, на кшталт “вейп” і “парити” придумані для асоціації з чимось безпечним.

Стратегія виявилася виграшною, завдяки чому сучасна молодь не тільки не проводить ніяких паралелей між вейпами та трубками для паління минулого, а й в принципі вважає дану технологію апріорі безпечною. А плутанина в термінах ускладнює для влади та суспільства боротьбу з курінням законними методами. Вчені та активісти закликають змінити термінологію, щоб дати бій електронним сигаретам з таким же розмахом, як колись традиційним сигаретам.

Джерело: сайт Techcult

Читайте також: В Україні планують запустити новий маршрут швидкісного поїзда “Інтерсіті”

Останні новини
23.10.2020, П’ятниця
22.10.2020, Четвер
21.10.2020, Середа
20.10.2020, Вівторок
19.10.2020, Понеділок
18.10.2020, Неділя
17.10.2020, Субота
16.10.2020, П’ятниця
15.10.2020, Четвер
Читати більше новинarrow_forward