В Україні з’явиться нова причина для звільнення: кого та за що можуть залишити без роботи

event 09:54 Середа 08 Травня 2024 Суспільство

В Україні згідно із законопроектом №7731 (документ знаходиться на підписі у президента) можуть з’явитися нові причини для звільнення. Йдеться про ті випадки, коли у внутрішні правила підприємства внесуть норму про необхідність повідомляти про зв’язки на окупованих територіях або в РФ, проте співробітник про такий зв’язок не повідомлять.

Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA. У своїх внутрішніх правилах підприємства мають право прописати обов’язок для співробітників “надавати інформацію щодо наявних у них зв’язків з фізичними особами, місце постійного проживання (перебування, реєстрації) яких знаходиться на території держави-агресора або тимчасово окупованій території України”. Якщо є зв’зяки з тими, хто живе на окупованій території і ви про це не повідомили роботодавця, з точки зору нового закону це може бути підставою для звільнення.

Авторка законопроєкту, народна депутатка Галина Третьякова надати OBOZ.UA свої коментарі щодо нього відмовилась. Представник профспілок, які брали участь в обговоренні документу, заступник голови ФПУ Олександр Шубін розповідає: це скоріше “рамкова норма”. Виконати цю норму закону так, як вона прописана, вкрай складно.

Читайте також: На Львівщині обмежено придатного чоловіка засудили на три роки за ухилення від служби

Як з точки зору закону має діяти нова норма:

  • у внутрішні правила мають внести норму щодо необхідності повідомляти про зв’язки з тими, хто знаходиться на окупованій території чи в РФ;
  • колектив має підтримати нові правила;
  • в правилах має бути прописано, яка інформація, яким чином і як часто має вказуватися співробітниками;
  • співробітник може бути звільнений за порушення цих норм.

Для того, аби цю норму можна було використати в будь-якому варіанті, цей обов’язок має зв’язитись у правилах внутрішньго розпорядку. І навіть після набуття чинності законом, поки зі згодою колективу не буде включений такий пункт в правила, людям нічого не загрожує. Обов’язку включати такий пункт навіть для стратегічних підприємств поки немає. Його можуть включити, а можуть і не включити, – каже Шубін.

Є ще багато питань, на які авторка законопроєкту відповідати відмовилась. Наприклад, не зрозуміло, що можна вважати “зв’язком”. Якщо на окупованій території залишились родичі, однокласники, колишні колеги – чи це можна вважати зв’язком?

Читайте також: Паспортний сервіс відновив видачу українських паспортів за кордоном: що відомо

У законі немає тлумачення поняття “зв’язок”. Головне ж – якщо працівник на питання, чи має він “зв’язки” на окупованих територіях чи в РФ, відповість: “мені про це не відомо”, профспілки будуть вважати, що тим самим працівник виконав норму закону та пункт внутрішніх правил. І навіть якщо виявиться, що у нього все ж таки є родичі, знайомі, колишні колеги на окупованих територіях, звільнити його через це буде неможиво. Адже роботодацю доведеться якимось чином доводити, що співробітник насправді знав про “зв’язки” і промовчав.

Останні новини
18.05.2024, Субота
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
14.05.2024, Вівторок
13.05.2024, Понеділок
12.05.2024, Неділя
11.05.2024, Субота
Читати більше новинarrow_forward