Українські депутати полетіли в США просити дозвіл бити по рф їхньою зброєю

event 12:00 Середа 15 Травня 2024 Війна

Група українських нардепів прибула до Вашингтона, щоб спробувати отримати дозвіл від влади США на удари американською зброєю по території Росії. Про це у вівторок, 14 травня, повідомляє Politico.

Зазначається, що намагання Києва отримати дозвіл на використання зброї США по російській території відбувається на тлі спроб росіян наступати на півночі Харківської області.

Видання зазначає, що українські військові тижнями спостерігали, як росіяни скупчуються біля українського кордону, не маючи змоги використати надану США зброю для здійснення превентивного удару.

“Головна проблема зараз – це політика Білого дому щодо обмеження наших можливостей завдавати ударів по військових об’єктах усередині Росії”, – розповів голова фракції Слуга народу Давид Арахамія.

Голова спецкомісії Ради з озброєння Олександра Устинова додала, що Україна бачила російське угруповання, яке знаходилося за кілька кілометрів від кордону і нічого не могла з ним зробити через заборону використання західного озброєння. За її словами, окупанти перекинули велику кількість артилерії на цей напрямок і тепер “будуть намагатися перетворити Харків на другий Маріуполь або Алеппо”.

“Ми продовжуємо повертатися до однієї й тієї ж проблеми – Росія каже нам, що нам слід робити. Ви даєте нам палицю, але не дозволяєте нам нею скористатися”, – сказала вона.

Водночас видання зазначає, що опитані американські чиновники зазначили, що позиція президента Джо Байдена з цього питання не змінилася. За словами одного з них, допомога призначена для оборони, а не для наступальних операцій на території Росії.

Останні новини
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
14.05.2024, Вівторок
13.05.2024, Понеділок
12.05.2024, Неділя
11.05.2024, Субота
10.05.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward