У поліції з’являться нові повноваження після 18 травня: пояснення адвоката

event 11:03 Вівторок 14 Травня 2024 Суспільство

Правоохоронці зможуть законно перевіряти особу громадянина завдяки внутрішній базі “Армор”. У цю базу ТЦК вносить дані про осіб, які ухиляються від виконання військового обов’язку. 

Про це в ефірі КИЇВ24 розповів адвокат Ярослав Куц.

“З 18 травня, по суті, немає нічого нового. Ми з вами і так бачили спільні рейди ТЦК зі співробітниками Нацполіції. Кожен з них виконував свій функціонал: поліція перевіряла на предмет адмін- та кримінальних правопорушень, ТЦК – на предмет ухилянства. Тепер цю функцію поєднали, і якщо вас зупиняє поліцейський, то він перевіряє на предмет правопорушень, перебування на різних обліках в правоохоронних органах або реєстрах розшукуваних осіб. Так само, може перевірити ваші документи і матиме доступ до системи “Оберіг”, щоб перевірити, чи не ухиляєтесь ви від свого військового обов’язку. До цього вони не мали доступу до системи “Оберіг”, – пояснив адвокат.

Читайте також: На Буковині поліцейський за 6,5 тис. євро перевозив ухилянтів повз блокпости до кордону

При цьому він підкреслив, що поліція не має права вручати повістки, це не їхня функція, але зможе актуалізувати інформацію в системі “Оберіг”, корегувати її за потреби.

Куц також зауважив, що згідно із законодавством, яке буде працювати з 18 травня, якщо особа зазначена у реєстрі як така, яка ухиляється від виконання військового обов’язку і відносно якої направлялися повістки, а вона за ними не з’явилася і її оголосили у розшук, поліція матиме можливість затримувати і доставляти у ТЦК. 

Крім того, він розповів, що перевірку громадян правоохоронці можуть здійснювати через внутрішню базу “Армор”, у цивільних немає доступу до неї.

Читайте також: Зеленський звільнив заступника голови Служби зовнішньої розвідки та призначив нового

“Будь-який патрульний на вулиці діє в межах закону “Про Національну поліцію”. У межах цього закону вони мають право перевіряти особу по своїх внутрішніх базах. Є така база “Армор”. У неї протягом останніх 1,5 року за клопотанням військових комісарів, очільників ТЦК вноситься інформація про осіб, які ухиляються від виконання військового обов’язку. Наскільки це законно на сьогодні? Незаконно. Наскільки це реально оскаржити? Нереально. База “Армор” – це внутрішня база під грифом ДСК. Ні ви, ні я не можемо туди пірнути і подивитися, що там відбувається”, – пояснив він.

Останні новини
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
14.05.2024, Вівторок
13.05.2024, Понеділок
12.05.2024, Неділя
11.05.2024, Субота
10.05.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward