В Україні введуть нові тарифи на електроенергію

event 14:26 Неділя 07 Березня 2021 ПОДІЇ

Кабінет міністрів ухвалив рішення відтермінувати підвищення тарифу на електроенергію з 1 квітня. Ціни переглянуть тільки через кілька місяців, але не для всіх.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: З 1 квітня, найімовірніше, тариф на електроенергію міняти не будуть, розповів на своїй пресконференції прем’єр-міністр Денис Шмигаль. До того ж він вкотре нагадав, що уряд виступає за ринкові ціни, і 1,68 грн за кВт/год (чинна вартість) значно нижча за ринок.

Оскільки рішення досі не ухвалили, офіційно коментувати сценарії розвитку ситуації відмовилися. Співрозмовники в уряді зазначили: вже переглянули з десяток варіантів. Поки зупинилися на такому:

  • тариф на “струм” переглянуть цього року, але не у квітні;
  • стосуватиметься нововведення тільки тих, хто витрачає багато електроенергії;
  • тариф для них визначать влітку, ймовірно, йдеться про більш ніж 2,5 грн за кВт год.

Ще зовсім нещодавно планували з 1 квітня підвищити ціни мало не до 3 грн, але тільки для тих, хто використовує багато “електрики”. Зараз вже ухвалено рішення перенести підвищення на кілька місяців.

За словами співрозмовників, зараз розглядають механізм, який дозволить перерахувати ціни тільки для окремої категорії. Наприклад, тих, хто витрачає більш ніж 500 кВт/год електроенергії на місяць. 

Офіційно таке рішення прокоментують так: стільки витрачають тільки ті, хто живе у великих будинках і квартирах, користується великою кількістю техніки і, мабуть, може дозволити собі платити повну вартість.

Але насправді постраждають і ті українці, які не оформлюють субсидію, але використовують електричний котел. Взимку обсяги їхнього споживання можуть досягати і 1000 кВт/год на місяць. Але це не через величезну площу або велику кількість техніки.

Коментар: Дуже складно пояснити людям, у яких дійсно немає грошей, чому вони не можуть платити 1,68 грн. Цей тариф не переглядали з 2017 року. Реальна вартість електроенергії вже мінімум на 30% вище. І то за умови, що всі будуть платити однакову вартість“, – розповідає співрозмовник в уряді.

Джерело: сайт Главком

Читайте також: У США заявили про загрозу від Китаю після хакерської атаки на Microsoft

Останні новини
20.04.2021, Вівторок
19.04.2021, Понеділок
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
Читати більше новинarrow_forward