В Україні різко зросли ціни на велосипеди: на скільки та чому

event 13:56 Понеділок 05 Квітня 2021 ПОДІЇ

За останній рік в Україні попит на продаж та прокат велосипедів збільшився у 2–5 разів. Відтак ціни зросли на 20–30%.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про це розповів Олексій Кушка, співзасновник сервісу прокату велосипедів Nexbike.

Коментар: Ажіотаж на ринку занадто великий, через те, що Китай не встигає виробляти та відвантажувати, відповідно зросла і ціна на велосипеди. Крім того, вартість виросла через підняття ціни на фрахт контейнери для перевезення, який раніше коштував 4-4,5 тисячі доларів, а зараз – близько 10 тисяч за один контейнер“, – пояснює Олексій Кушка.

Як це вплинуло на ціну

Ціна велосипеда в Україні в середньому зросла на 20-30%. Транспорт нормальної якості, за словами Олексія Кушки, коштує від 15 тисяч гривень. Трохи дешевші – 10–12 тисяч гривень.

Чому росте дефіцит

За словами велоексперта, в Україні, як і в усьому світі, спостерігається дефіцит велосипедів у зв’язку скороченням обсягів виробництва і складнощами з постачанням на ринок.

Коментар:У Китаї вводилися обмеження через ситуацію з коронавірусом, зараз у нас є перебої з поставками, а свого виробництва в країні немає“, – сказав він.

Крім того, карантинні обмеження популяризували двоколісний транспорт в Україні і призвели до підвищеного попиту. Це стосується не тільки велосипедів, але самокатів, електросамокатів, моноколіс тощо.

Прокат стає все популярніший

За кілька тижнів березня у Києві здійснили 24 тисячі поїздок на орендованих двоколісних транспортах. У середньому така поїздка триваліша за 20 хвилин на відстань до 10 кілометрів. Такі дані навели співзасновник BikeNow Олексій Кладов і генеральний директор Nextbike Роман Сав’як.

Коментар:Велосипед розцінюють як безпечний транспорт для себе, щоб не контактувати з іншими людьми. Це фактично індивідуальний засіб пересування. Людина бере велосипед і сама собі планує маршрут“, – розповів Роман Сав’як.

У 2020 році у Львові було 1,7–1,8 оренди на велосипед. Зараз – 3,5 оренди на один велосипед за день. Це середній показник по Європі.

Джерело: сайт УНН

Читайте також: Цього тижня буде холодно: в Україні очікуються снігопади та дощі (карта)

Останні новини
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
15.04.2021, Четвер
14.04.2021, Середа
13.04.2021, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward