В лікарнях платитимуть по тисячі гривень за плазму крові

У Дніпрі оголосили про збір плазми крові у тих пацієнтів, що подолали коронавірус.

Детальніше про це розповідає Час-Дій

Про це Борис Філатов розповів на своїй сторінці у фейсбуці.

Коментар:Зібрана плазма необхідна для виробництва інноваційних ліків у боротьбі проти коронавірусу, яке розробляє міжнародний альянс великих фармакологічних компаній“, – написав мер Дніпра.

Кожен з донорів отримає грошову винагороду – 1 тисячу гривень. Аби програма стартувала, місто досягло домовленостей із фармацевтичною компанією “Біофарма”. 

Плазму пацієнтів, які одужали від COVID-19, ще готові збирати в Сумах, Шостці, Конотопі та Харкові

Застосовують метод апаратного плазмаферезу – еритроцити, тромбоцити та інші клітини крові залишаються у донора, для виробництва ліків збирають лише плазму. На відміну від донації крові, цю процедуру організм переносить легше.

Для початку досліджень науковцям потрібно зібрати принаймні 300 літрів плазми у майже 500 донорів. Зібрану плазму витримають в карантині, після цього відправлять в R&D центр, де із неї виготовлять потенційно ефективний препарат, після цього проведуть клінічні випробування в лікарнях.

Ймовірно, вже восени препарат буде готовий. На відміну від вакцин, які ініціюють створення антитіл до хвороби в організмі пацієнта, розроблений препарат вже буде містити в собі антитіла.

Джерело: сайт 24 Здоровя

Читайте також: “До 1,5 мільйона гривень”: Рада ввела страхування для медиків

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: