У Раді хочуть позбутися “законодавчого сміття”

event 15:41 Вівторок 02 Березня 2021 ПОДІЇ

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук на Всеукраїнському Форумі “Україна 30. Розвиток правосуддя” розповів про планування законотворчої діяльності у Верховній Раді.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Коментар:Ми повинні спрямувати свою роботу на єдину важливу річ — підвищення якості чинного законодавства. Цей етап не є швидким. Ми почали з того, що півтора року тому одним з перших законів, який був прийнятий у Верховній Раді, був пов’язаний з плануванням законотворчої діяльності. Я не кажу, що це відбулося вперше за 30 років, але за часи незалежності подібне було тільки тричі: це 91-й, 95-й та 2008 роки, коли у Верховній Раді був план законопроєктних робіт“, – зазначив Руслан Стефанчук.

Перший заступник Голови Верховної Ради України пояснив, чому важливо вирішити проблему зарегульованості в українському законодавстві.

Коментар:Перехід від планової до теперішньої економіки не був супроводжений так званою “законодавчою гільйотиною”. Коли ми взяли непотрібні для держави дозволи та не обрізали їх. Крім того, ми вперлися в наявність пострадянського Господарського кодексу України, який створив надзвичайно багато перешкод для правозастосування. При прийнятті Цивільного кодексу у 2003 році були усічені цілі низки законодавства і замість єдиного кодексу приватного права, ми отримали урізаний Цивільний кодекс України. Ця проблематика дає нам відповідні негативні результати на сьогодні“, – сказав Руслан Стефанчук.

Він також розповів про боротьбу у Верховній Раді з так званим “законодавчим сміттям”.

Коментар: Цьогоріч ми прийняли план законодавчої роботи, в якому системно розписали ті нормативно-правові акти, які будуть прийняті Верховною Радою. Але ми розуміємо, що переворушувати понад 1 млн нормативно-правових актів та вибудовувати систему — це теж не дуже правильно. Тому ми пропрацюємо над усуненням “нормативного сміття”. До нього можна віднести багато речей, які стосуються нашого законодавства. Насамперед – акти УРСР та РСР, які до сьогодні, відповідно пункту 1 перехідних положень Конституції України, застосовуються у нас в Україні“, – розповідає Стефанчук.

Під час форуму високопосадовець також зупинився на рекодифікації кримінального та цивільного законодавств.

Коментар:Ми створили дві робочі групи по рекодифікації двох важливих галузей законодавства. Це законодавство, яке регулює відносини “людина-людина” – це цивільне законодавство — і “людина та її девіантна поведінка” – це кримінальне законодавство“, – заявив Руслан Стефанчук.

Він додав, що до робочої групи над опрацюванням Цивільного кодексу України були запрошені відомі теоретики та практики цивільного права.

Джерело: пресслужба РОДА

Читайте також: Зеленського вакцинували від COVID-19

Останні новини
21.04.2021, Середа
20.04.2021, Вівторок
19.04.2021, Понеділок
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward