Ринок праці в Україні: найбільш затребувані професії під час карантину

Під час карантину було проведено дослідження, щоб виявити найбільш затребувані професії на ринку праці. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

За даними дослідження OLX Робота, водії стали найбільш затребуваними працівниками, при цьому платити їм готові на 3% більше, ніж у лютому, а саме – 18 500 грн в середньому. 

Коментар:Пропозицій про працевлаштування стало більше на 3% у першому місяці весни водії могли вибрати вакансію серед 4 850 варіантів. І, судячи з усього, самі вони також активно шукають роботу, адже серед резюме, які розміщують шукачі, найчастіше згадується саме ця професія“, – повідомляється в релізі за результатами дослідження. 

На другому місці серед найбільш потрібних працівників – продавці, їм пропонують 11 500 грн в місяць. На третьому місці в рейтингу офіс-менеджери — вакансій для них стало на 17% більше, і вибрати роботу ці фахівці могли майже серед тисячі пропозицій. Оклади офіс-менеджерів зросли на 7% — у березні середня зарплата становила 15 000 грн. 

Коментар:Значно зріс попит на вантажників — вакансій стало більше на 26%, а середня зарплата зросла на 4%, тепер вона дорівнює 12 000 грн. Топ-5 закривають кухарі — їм пропонують близько 12 500 грн у місяць, як і в лютому“, – наголошується в релізі. 

Крім того, за даними дослідження, популярними серед претендентів можна назвати й професії охоронця, зварювальника і будівельника — у березні резюме з такими заголовками зустрічалися найчастіше. 

Коментар:Варто також відзначити нову тенденцію, пов’язану з активним зростанням кількості вакансій на віддалену роботу – зараз же на платформі їх більше тисячі. Серед пропозицій від роботодавців позиції операторів віддалених колл-центрів, адміністраторів сторінок в соціальних мережах, приймальників замовлень телефоном і менеджерів з продажів”, – повідомляється в релізі. 

У дослідженні наголошується, що в сільському господарстві пропозицій про працевлаштування стало на 24% більше, а кількість претендентів, які відгукнулися на них, збільшилася на 7%. У сфері маркетингу та реклами також додалося як вакансій (+7%), так і зацікавлених в роботі (+21%). Помітно зросла активність у сфері телекомунікацій і зв’язку: зарплата збільшилася на 8%, досягнувши значення в 13 500 грн, а кількість пропозицій і зацікавлених претендентів зросла на 5% і 6% відповідно. 

Коментар:Найактивнішими виявилися молоді люди на початку своєї кар’єри — на одну вакансію відгукувалося в середньому 33 людини. До речі, їм також підвищили зарплати й пропонують близько 13 600 грн в місяць. Справжній бум стався у сфері секретаріату: кількість тих, хто цікавився вакансіями, збільшилася майже в 4 рази, і, якщо в лютому на одну вакансію відгукувалося 3 людини, то в березні – вже 11“, – наголошується в релізі OLX Робота. 

З моменту введення карантину на ринку праці України кількість пропозицій роботи у сфері медицини зросла вдвічі, і ця сфера вперше увійшла в ТОП-10 професійних сфер за популярністю.

Джерело: УНІАН

Читайте також: “Фотографія року”: сьогодні опублікували список переможців конкурсу

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: