В Україні ввели нові правила дорожнього руху: кого торкнуться зміни

event 20:32 Вівторок 24 Листопадаа 2020 ПОДІЇ

Уряд дозволив велосипедистам пересуватися по смузі руху маршрутних транспортних засобів, а пішоходів в темний час доби зобов’язав використовувати сітловідбивальні елементи.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Відповідні рішення були прийняті на засіданні Кабміну.

Кабінет міністрів України зобов’язав пішоходів в темний час доби й в умовах недостатньої видимості при русі проїзною частиною чи узбіччям використовувати сітловідбивальні елементи.

Зокрема, документом встановлено, що такі пішоходи повинні використовувати сітловідбивальні елементи (стрічки, наклейки, жилети) або бути в одязі, який має сітловідбивальні елементи. Раніше дана норма мала рекомендаційний характер.

Відзначається, що введення норми в новій редакції має підвищити рівень безпеки вулично-дорожньої мережі, оскільки наявність світловідбивних елементів на одязі пішоходів дозволяє зменшити смертність на дорогах в 6-8 разів.

Це пов’язано з тим, що людину, що використовує сітловідбивальні елементи, буде видно на відстані 130-150 метрів, тоді як в темному одязі його видно лише на відстані 25-30 метрів.

Також Кабмін дозволив рух велосипедів по смузі руху маршрутних транспортних засобів. Зокрема, встановлено, що смуга для руху маршрутних транспортних засобів тепер призначена і для руху велосипедів.

Окремого знака для цього не буде, але це буде матися на увазі знаком “Дорога зі смугою для руху маршрутних транспортних засобів”. Відзначається, що таке рішення прийнято для розвитку велосипедної інфраструктури та зменшення травматизму серед велосипедистів.

Читайте також: В Україні з’явилася карта з координатами камер автофіксації порушень ПДР

Автор:
Останні новини
28.01.2023, Субота
27.01.2023, П’ятниця
26.01.2023, Четвер
25.01.2023, Середа
24.01.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward