День пам’яті Героїв Крут

event 15:50 Вівторок 29 Січня 2019

Сьогодні, 29 січня відзначається День пам’яті Героїв Крут. 100 років тому кілька сотень добровольців затримали наступ більшовиків на Київ, щоб врятувати українську державність.

В цей день, в 1918 році за 130 км на північний схід від Києва відбувся бій чотирьохтисячної більшовицької армії Михайла Муравйова проти загону з київських студентів і бійців вільного козацтва, який налічував близько 400 воїнів. Це дозволило новоствореній українській державі виграти час для укладення Брест-Литовського миру.

У 1917 році Російська імперія почала розколюватись від перевороту та влада поступово була захоплена більшовиками. Їх  уряд дуже скоро розв’язав власну «гібридну війну» проти новоствореної Української Народної Республіки (УНР). Активно застосовувалась масова агітація та збройні загони «революціонерів». УНР у відповідь почала роззброювати загони більшовиків в Україні.

З січня 1918 більшовики почали активний наступ на українські землі, все ближче підступаючи до Києва. Коли українські війська відступили до станції Крути, їм на підтримку відправили Першу Українську юнкерскую школу (понад 400 курсантів) і сотню січових стрільців.

29-30 січня зведені українські сили вступили в зіткнення з більшовицьким корпусом, який налічував до 3 тисяч бійців, мав підтримку артилерії і бронепоїзди. Бій на станції Крути затримав просування ворога на декілька днів. Так, ціною своїх життів добровольці врятували столицю, що виграло час для укладення Брест-Литовського мирного договору. Документу, який визнавав українську державність.

Потрібно пам’ятати свою історію та досвід попередніх поколінь. Саме на нас зараз покладена відповідальність за розбудову та процвітання незалежної України. Ми не можемо дозволити собі помилок та хибних дій, тож пам’ятай – реальність твориться тобою!

Читайте також: Всесвітній день слова “дякую”

Автор:
Теги:
Останні новини
20.03.2023, Понеділок
19.03.2023, Неділя
18.03.2023, Субота
17.03.2023, П’ятниця
16.03.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward