16 травня Україну накриє потужна магнітна буря: як впоратися з наслідками

event 17:25 Вівторок 11 Травня 2021 Суспільство
16 травня Україну накриє потужна магнітна буря

Календар магнітних бур на травень 2021 обіцяє нам полегшення. Звичайно, лише в порівнянні з попереднім місяцем. За уточненими даними експертів лабораторії рентгенівської астрономії сонця ФІАН, найпотужніша в цьому році магнітна буря у травні 2-го рівня небезпеки (6 балів з 10), обіцяна в довгостроковому прогнозі на 14 травня, самоліквідувалася. Проте, 16 травня Україну накриє потужна магнітна буря.

Детальніше про це розповідає Час-Дій

Графік геомагнітної активності зглянувся над нами. 16 травня Україну накриє потужна магнітна буря. Обурення магнітосфери повинні були початися практично одразу після довгих вихідних (на додаток до того, що вихід після них на роботу – і так стрес), 12 травня. Але ні 4-бального обурення в цей день, ні 5-бальною магнітної бурі 13 травня теж не буде.

Тепер перше (і не найсильніше) обурення магнітосфери доведеться на 15 травня (4 бали). Основний шторм розіграється 16 травня – 5 з 10, попередньо її пік очікується в ранкові години. Магнітна буря у травні 17 числа 2021 року стане просто затиханням геомагнітного удару 16 травня.

Читайте також: Очікував побачити глушину”: Макаревич поділився враженнями від Західної України

Проте, метеозалежним людям слід врахувати цей календар як фактор ризику. В “червоний” і навіть “жовті” дні вірогідні головні болі, запаморочення, задишка і тахікардія, загострення хронічних захворювань. У такі дні настійно не рекомендується об’їдатися і зловживати алкоголем. Адже і без цього магнітна буря може спровокувати апатію, млявість і втрату концентрації.

Коли будуть найсильніші магнітні бурі?

Календар магнітних бур на травень 2021 року станом на 11 травня містить лише 4 проблемних дні і виглядає так:

15 травня – 4 бали

16 травня – 5 балів

17 травня – 4 бали

20 травня – 4 бали.

На думку багатьох вчених, магнітні бурі найбільше впливають на тих, хто страждає хронічними хворобами і чутливий до перепадів погоди. У такі періоди в повітрі зменшується кількість кисню, що призводить до кисневого голодування організму. 

Особливо гостро це відчувають хворі серцево-судинними недугами люди. У них, а також у тих людей, які знають за собою метеочутливість, можливо погіршення самопочуття. Може з’явитися головний біль, дратівливість, сонливість, загальна слабкість. Деякі відчують підвищений артеріальний тиск і біль в суглобах.

Як зменшити вплив магнітних бур на організм?

Щоб мінімізувати в день магнітної бурі проблеми зі здоров’ям, варто знизити фізичні навантаження, уникати стресових ситуацій, починати день з контрастного душу, а закінчувати – розслаблюючій ванні. Медики радять лягати спати раніше і спати не менше восьми годин. 

Інтенсивні заняття спортом краще замінити на йогу, прогулянки або просту гімнастику. Відмовтеся від смаженої і жирної їжі на користь овочів і фруктів. Важливо пити достатньо рідини, потрібно більше гуляти на свіжому повітрі. Якщо такої можливості немає, то необхідно частіше провітрювати приміщення.

Джерело: сайт КП

Читайте також: Український блогер Івангай висунув Дудю нові звинувачення: деталі

Автор:
Останні новини
27.01.2023, П’ятниця
26.01.2023, Четвер
25.01.2023, Середа
24.01.2023, Вівторок
23.01.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward