Буча: хронологія визволення Міста Героїв

event 10:40 П’ятниця 31 Березня 2023 ПОДІЇ
bucha

Сьогодні, 31 березня, рівно рік з дня звільнення Бучі від російських загарбників. Місто жило в окупації 33 дні.

Зараз 80% місцевих повернулися у Бучу — це понад 40 тисяч осіб. Місто має великі плани на відбудову та розвиток. Проте понад 3 тисячі об’єктів: житлових, соціальних, критичної інфраструктури були знищені чи пошкоджені росіянами. 

Хронологія подій

Буча була серед тих міст Київщини, які одними з перших потрапили під терор ворога. З перших днів російські війська просувалися на південь, щоб захопити Бучу та сусіднє місто Ірпінь з метою оточити Київ.

25 лютого

Цього дня було знищено ворожу диверсійно-розвідувальну групу. Біля в’їзду в місто також знищили колону росгвардії. Близько 17:00 колона кадирівців виїхала з Гостомеля, розстрілявши мирні автівки. Після цього військові кинули техніку та захопили ЖК Park Town.

27 лютого

Тоді російські танки прорвались у центр Бучі. Сили росіян включали танки, десантні підрозділи, інженерні та мостові частини, а також резерви 36-ї загальновійськової армії. Російська артилерія обстрілювала місто, пошкодивши кілька будинків, будівель та іншу інфраструктуру. Жителі повідомили, що через обстріли втратили доступ до води, газу та електрики.

Також росіяни помилково атакували БРДМ-2, встановлений на постаменті як пам’ятник воїнам-афганцям. Згодом російським військам вдалося прорватися в місто, і його частини просунулися до сусіднього міста Ірпінь, тим самим розпочавши битву за Ірпінь.

Українські війська застосували ракетні та артилерійські обстріли та авіаудари, щоб зупинити просування російських військ. ЗСУ також зруйнували міст, що з’єднує Бучу та Ірпінь, щоб не допустити входу в Ірпінь більшої кількості російських сухопутних військ.

28 лютого

28 лютого 2022 року українські війська знищили російську бронетанкову колону. Міський голова Анатолій Федорук опублікував селфі-відео, на якому видно тліючі уламки. Він стверджував, що в результаті бою втрат серед українських військових та цивільних немає.

1-2 березня

Бої вщухли настільки, що жителі та журналісти змогли вийти на вулиці та сфотографувати знищені або покинуті російські транспортні засоби та обладнання. Ці фотографії поширювали українські ЗМІ, дехто описав Бучу як «кладовище» знищеної російської техніки.

2 березня 2022 року українські війська почали відправку гуманітарної допомоги в напрямку Бучі.

3 березня

ЗСУ повернули контроль над Бучею і підняли український прапор над міськрадою. Після того біля міста з’явилися кадирівці. Ворог на деяких напрямках прорвався, тривали вуличні бої. Російські окупанти скидали авіаційні бомби; вибух стався на треку для перегонів біля Чайок. Українські рятувальники відновили електропостачання в місті. Проте російські війська продовжували боротьбу всередині міста, але, як повідомлялося, українські війська відбили їх і відкинули на околиці міста.

4 березня

Під Северинівкою російські окупанти різних підрозділів обмінялися «дружнім вогнем» — було знищено 9 танків та 4 БТР. Попри інформацію українського Генштабу про відхід російських військ від Бучі та Гостомельського аеродрому, російські війська увійшли в місто з боку Ворзеля. Анатолій Федорук підтвердив, що місто залишається під контролем України, попри те, що російські війська досліджують оборону.

6 березня

Російські війська активізували обстріл міста, вбиваючи мирних жителів. У міськраді повідомили, що мирні жителі сховалися в підвалах і що місто не могло отримати гуманітарну допомогу через постійні артилерійські обстріли.

7 березня

Генштаб повідомив про зосередження в районі Бучі трьох батальйонно-тактичних груп.

10-14 березня

Місцева влада повідомила про організовану евакуацію населення, проте окупанти перешкоджали вивезенню людей.

15 березня

Окупанти вчинили погром у мерії Бучі та взяли в полон 6 співробітників.

31 березня

Звільнення Бучі від російських загарбників.

3 квітня

Міністр МЗС Кулеба закликав Міжнародний кримінальний суд та міжнародні організації приїхати до Бучі та інших міст і селищ Київщини для збору доказів вчинення росіянами воєнних злочинів і злочинів проти людяності.

Генсек ООН Антоніу Гутерреш виступив за проведення незалежного розслідування масових убивств цивільних осіб у Бучі та притягнення винуватців до відповідальності.

Сьогодні, 31 березня 2023 року, Володимир Зеленський випустив відео до річниці звільнення Міста Героїв.

365 днів, як це знову вільне українське місто. Символ звірств армії країни-окупанта. Ніколи не пробачимо. Покараємо всіх винних.

Останні новини
26.04.2024, П’ятниця
25.04.2024, Четвер
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
Читати більше новинarrow_forward