Не пропустіть момент: коли і як обрізати смородину

event 20:33 Вівторок 05 Березня 2024 Дім-Сад

Ранньою весною смородина починає прокидатися. Важливо не упустити момент, коли сніг уже зійшов, але сокорух ще не почався, – і обрізати кущі. Потім їх потрібно буде підгодувати й обробити від шкідників. Але обрізка кущів – найперше, пише уніан

Як обрізати смородину – чорну, червону і білу – розповідаємо в матеріалі.

Обрізка смородини ранньою весною – коли і для чого її роблять

Санітарну обрізку смородини навесні роблять для того, щоб кущі стали сильнішими перед цвітінням і плодоношенням. Оскільки частину пагонів прибирають, то рослина не витрачає на них сили. Також, обрізаючи смородину, заодно можна оглянути кущі на наявність ознак хвороб або шкідників.

Як уже говорилося, обрізку потрібно зробити до набрякання бруньок і активного сокоруху. Терміни залежать від регіону (у південних – раніше, у північних – пізніше), але зазвичай таку процедуру роблять на початку – першій половині березня. Для початку очищають ґрунт під кущами – від снігу, бур’янів, мульчі, розпушують, а потім – обрізають.

Читайте також: Як і коли сіяти цвітну капусту на розсаду: покрокова інструкція

Як правильно обрізати смородину навесні

Основний догляд за чорною, червоною і білою смородиною практично однаковий. Але обрізка чорної смородини навесні дещо відрізняється від обрізки червоної та білої.

Як обрізати чорну смородину навесні

Обрізати смородину потрібно гострим і чистим інструментом – секатором. Що потрібно видалити:

  • сухі, зламані, криві та підмерзлі пагони;
  • старі пагони – темно-коричневого кольору;
  • дуже тонкі гілки та хворі;
  • пагони, які загущують кущ.

Далі потрібно сформувати кущ: однорічні пагони вкоротити на 10 см, а на дво-чотирирічних – залишити по 7 бруньок, решту можна зрізати.

Читайте також: Що посадити в березні на розсаду: на підвіконні та в теплиці

Як правильно обрізати смородину червону і білу

Червона і біла смородина не потребує такої ретельної обрізки, оскільки вона може давати гарний урожай протягом 8 років. Тому на кущах потрібно залишити і молоді, і старіші пагони. Зрізати потрібно:

  • дуже старі та хворі гілки;
  • верхні невизрілі частини на пагонах;
  • вовчки.

Особливу увагу зверніть на бруньки – це стосується всіх сортів смородини. Іноді вони мають дивний набряклий вигляд – це означає, що кущ облюбував бруньковий кліщ. Його зазвичай починають позбуватися ще в січні-лютому, але якщо ви цього не зробили, зріжте або відщипніть такі бруньки, щоб шкідник не вийшов на “волю”.

Також під час обрізки зверніть увагу на серцевину гілки, яку зрізали – вона має бути зеленою. Якщо серцевина темна, то є ймовірність, що кущ вразила смородинна скляниця. Якщо ж у гілці утворився отвір із трухою – це “попрацювали” личинки златки. У цьому разі кущі потрібно обов’язково обробити від шкідників. Старі, хворі гілки та уражені бруньки – спалити.

Останні новини
26.04.2024, П’ятниця
25.04.2024, Четвер
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
Читати більше новинarrow_forward