Що варто знати про вакцину CoviShield від AstraZeneca, яка сьогодні прибула в Україну?

event 14:40 Вівторок 23 Лютого 2021 ПОДІЇ

23 лютого в Україну прибули 500 тисяч доз вакцини CoviShield від компанії AstraZeneca, виробленої в індійському місті Пуна.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Минулого тижня кампанія з вакцинації від коронавірусу не розпочалася через затримку поставок цієї вакцини.

Центральна організація з контролю за медикаментами Індії схвалила для екстреного використання вакцину від коронавірусу, розроблену британсько-шведською компанією AstraZeneca та Оксфордським університетом, ще на самому початку січня.

Зараз за ліцензією AstraZeneca її виробляє індійський Інститут сироватки. Це один із найбільших виробників вакцин у світі, який стверджує, що виробляє 50 млн доз вакцин на місяць.

20 лютого посольство України в Індії повідомило, що Україна стане однією з перших країн, яка отримає вакцину CoviShield.

Наскільки ефективна вакцина AstraZeneca?

В основі цієї вакцини ослаблений і модифікований так, щоб він був більше схожий на COVID-19, аденовірус шимпанзе. Він не викликає захворювання у людини, але починає виробляти шиповидний вірусний білок, який формує імунну відповідь.

Для вакцинації вводять дві дози з інтервалом від чотирьох до 12 тижнів.

Вакцину CoviShield можна безпечно зберігати у звичайному холодильнику — за температури від +2 до +8 градусів Цельсія. Застосування цієї вакцини простіше, ніж інших, наприклад, Pfizer-BioNTech, яка вимагає глибокої заморозки за температури -70 градусів Цельсія.

Міжнародні клінічні випробування вакцини Oxford/AstraZeneca показали, що, коли людям вводили половину дози, а потім повну дозу, її ефективність досягала 90%. Однак дані цього дослідження недостатньо обґрунтовані. Зокрема, його автори говорили, що не можуть точно пояснити, з чим пов’язано те, що половина дози під час першого введення і повна доза під час другого більш ефективні, ніж введення повних доз обидва рази.

У статті The Lancet від 19 лютого сказано, що після одноразового введення вакцини її ефективність на 22−90 день становила 76%. У разі отримання другої дози через три місяці після першої ефективність вакцини AstraZeneca досягала 81,3%. Якщо повторну дозу вводили через шість тижнів або менше, її ефективність знижувалася до 55,1%.

Які країни купують вакцину в Індії?

Одні з перших партій вакцин відправили в Бутан, Мальдіви, Бангладеш, Непал, М’янму та Сейшели.

Наразі експортують лише Covishield – частково як безкоштовні “подарунки”, а решту – згідно з комерційними угодами, підписаним між виробником та окремими країнами.

У червні минулого року AstraZeneca уклала ліцензійну угоду з Інститутом сироватки на постачання одного мільярда доз для країн з низьким та середнім рівнем доходу, зобов’язавшись забезпечити 400 млн до кінця 2020 року.

Індія також планує відправляти вакцини до Шрі-Ланки, Афганістану, Маврикію та Бразилії.

Міністерство закордонних справ заявляє, що Індія буде продовжувати поставляти вакцини по всьому світу, беручи до уваги внутрішні та міжнародні вимоги та зобов’язання.

Джерело: сайт HB

Читайте також: В Україні зареєстрували вакцину від коронавірусу AstraZeneca

Останні новини
17.09.2021, П’ятниця
16.09.2021, Четвер
15.09.2021, Середа
14.09.2021, Вівторок
13.09.2021, Понеділок
12.09.2021, Неділя
11.09.2021, Субота
10.09.2021, П’ятниця
09.09.2021, Четвер
08.09.2021, Середа
Читати більше новинarrow_forward