Німці інвестують 130 млн грн у будівництво сміттєпереробного заводу на Рівненщині

event 12:31 Вівторок 23 Березня 2021 ПОДІЇ

У будівництво Сарненського заводу з переробки відходів громади німецька компанія “Braun Industrial Technology” GmbH інвестує 130 мільйонів гривень.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Зазначається, що спільне підприємство – ТОВ “Сарненський завод з переробки відходів” – зареєстровано у місті Сарни в березні цього року.

Робоча група два місяці вивчала сучасний рівень екологічних вимог в Україні та країнах Європейського союзу, існуючі технічні та економічні умови. До співпраці були залучені фахівці “Німецько-українського підприємства “БІТ”, які презентували інвестиційну пропозицію компанії, метою якої є спільне будівництво і промислова експлуатація сучасного заводу з переробки всього обсягу відходів, які генеруються територіальною громадою.

Інвестиційна пропозиція передбачає імпорт сертифікованої технології поводження з відходами, в тому числі й переробку відходів, які біологічно розкладаються. Технології компанії “WABIO Technologie” GmbH (Німеччина), мають не тільки сертифікацію по дотриманню норм Директив Європейського Парламенту та Ради Європи, а й сертифіковані німецьким державним банком розвитку KfW, як економічно спроможні.

Керівник “Німецько-українського підприємства “БІТ” Ігор Трушенко розповів, що за цією ж програмою створені й успішно почали працювати компанії в Борщівській територіальній громаді Тернопільської області та в Бородянській громаді на Київщині. Кожне таке підприємство забезпечить додатково 48 робочих місць для місцевих жителів. Ще одним важливим напрямом своєї діяльності компанія вважає плантації біоенергетичних рослин згідно програми компенсаційних кліматичних насаджень.

Завод не тільки перероблятиме відходи, а й генеруватиме електричну та теплову енергію, а також органічні добрива. Згенеровану електрику продаватимуть за “зеленим” тарифом, що забезпечити додаткові надходження в бюджет.

Завод розвантажить громаду від відходів, а довкола заводу зможуть утворюватися супутні підприємства – тепличні, переробні та інші, формуючи повноцінний індустріальний парк. Це в свою чергу дасть громаді можливості для сталого розвитку, втілення вартісних соціальних програм, створення додаткових робочих місць для мешканців громади.

Відходи будуть сортувати

Відходи сортуватимуться: вторинна сировина (скло, метал, пластик) йтиме на повторну переробку, біологічні відходи – на виробництво біогазу, з сухого залишку, після відбору біогазу, вироблятимуться органічні добрива, які можуть використовуватись на потреби громади, або можуть продаватись на внутрішньому ринку чи на експорт.

Виробництво не передбачає забруднюючих викидів – фільтраційні системи забезпечують очищення викидів в повітря, в тому числі і очищення від специфічних запахів. Надійна система очищення рідких стоків забезпечує якісні фізико-хімічні характеристики води і показники біологічної безпечності, в повній відповідності діючим нормативам України для скиду в поверхневі води.

Джерело: сайт ШоТам

Читайте також: Рівняни сплатили 71.5 млн грн земельного податку за перші 2 місяці 2021 року

Останні новини
26.04.2024, П’ятниця
25.04.2024, Четвер
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
Читати більше новинarrow_forward