Неконтрольований потяг до їжі: учені виявили несподіваний фактор, який на це впливає

event 20:00 Неділя 05 Травня 2024 Дім-Сад

В людей, які відчувають себе самотніми, виявили зміни в нейронних реакціях мозку. Це може пояснити, як низька соціальна активність впливає на потяг до шкідливої їжі і, як наслідок, схильність до ожиріння й харчових розладів, пише 24 канал.

Так, самотність змушує вас переїдати. Учені представили результати дослідження в медичному журналі JAMA Network Open.

Деталі дослідження

Науковці залучили до експерименту 93 учасників – жінок, середній вік яких становив 25,4 року. Учасниці переглядали зображення їжі та нехарчових продуктів. У цей час учені спостерігали за реакцією їхнього мозку на МРТ.

Інакше кажучи, соціальна ізоляція, або ж самотність – пов’язані зі зміною нейронної реакції на сигнали про їжу в певних областях мозку, які відповідають за відчуття апетиту. Було зафіксовано також порушення контролю та мотивації, як відповідь на зовнішні сигнали про їжу.

Соціальна ізоляція може провокувати потяг до їжі, подібний до потягу до соціальних зв’язків. Тобто, соціальні зв’язки є ключовими у тому, чи буде людина споживати нездорову їжу, особливо висококалорійну, та солодощі, чи ні”, – зазначила дослідниця Арпана Гупта.

Читайте також: Як перестати постійно губити різні речі: поради психологів

Ізоляція сприяє переїданню

Учені також виявили, що жінки з більшим відчуттям соціальної ізоляції, повідомляли про вищий відсоток жирової маси, нижчу якість раціону, а також мали симптоми розладів харчової поведінки та погане психоемоційне здоров’я.

Тож відчуття соціальної ізоляції пов’язують із негативними наслідками для здоров’я, зокрема, підвищеним ризиком зміни харчової поведінки, ожирінням та психологічними розладами. При цьому, нейронні механізми, які лежать в основі цього зв’язку, наразі встановити не вдалось.

Останні новини
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
14.05.2024, Вівторок
13.05.2024, Понеділок
12.05.2024, Неділя
11.05.2024, Субота
Читати більше новинarrow_forward