Вперше в Україні дитину оперував робот Da Vichi: дівчинка почувається добре (відео)

event 17:13 Понеділок 01 Березня 2021 ПОДІЇ

У Львові в клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вперше в Україні провели унікальну операцію. Прооперували дитину з патологією кишківника за допомогою робота Da Vichi.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Директор медустанови Олег Самчук розповів, що ваду кишківника, з якою народилася 13-річна дівчинка, тричі намагалися оперувати, але складні хірургічні втручання лише погіршили стан дитини.

Коментар: “Численні госпіталізації і медикаментозне лікування тільки тимчасово полегшували стан. Без ще однієї операції дівчинка не просто страждала б, був ризик виникнення гострої кишкової непрохідності та навіть некрозу, а це вже питання життя”, – розповів медик.

За допомогою Da Vinci фахівці зробили 3 проколи розміром по вісім міліметрів кожен.

У черевну порожнину дитини розмістили камеру, яка транслювала на монітор зображення в тривимірній проєкції з 20-кратним збільшенням.

Хірург, який сидів за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, мав додатково ще дві “руки” і ліквідував множинні спайки з мінімальною травматизацією здорових тканин.

❗️Вперше в Україні дитину прооперував робот Da Vinci❗️Унікальна операція у стінах Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова. Три проколи по вісім міліметрів замість розрізу черевної порожнини – це сучасна медицина, яка відтепер доступна і маленьким українцям.Пацієнтка – 13-річна дівчинка із сусідньої області. Вона народилася із патологією кишківника. Ваду тричі намагалися усунути під час операцій, але складні хірургічні втручання тільки погіршили стан. У дитини розвинулася рецидивуюча кишкова спайкова непрохідність. Вона страждала від болей, що супроводжувалися блювотою. Численні госпіталізації і медикаментозне лікування лише тимчасово полегшували стан. Без ще однієї операції дівчинка не просто страждала б, був ризик виникнення гострої кишкової непрохідності і навіть некрозу, а це уже питання життя. Однак усунення спайок відкритим способом, яких уже було три, у подальшому загрожувало виникненням нових, що саме собою не було виходом.У розвинутих країнах, де медицина є пріоритетом, такі патології усуваються за допомогою роботичних систем Da Vinci. Саме малоінвазивні хірургічні технології мінімізують розвиток спайкового процесу у майбутньому. Тому, дізнавшись про наявність Da Vinci у нашій лікарні, батьки дівчинки звернулися до нас по допомогу. Тепер про саму операцію. З допомогою Da Vinci наші спеціалісти зробили три проколи розміром по вісім міліметрів кожен. У черевну порожнину дитини розмістили камеру, яка транслювала на монітор зображення у тривимірній проекції із 20-кратним збільшенням. Це всеодно, що зазирнути всередину пацієнта, не розрізаючи його. Хірург, який сидів за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, мав додатково ще дві «руки» і ліквідовував множинні спайки із мінімальною травматизацією здорових тканин. На адгезіолізис, тобто, ліквідацію спайок, пішло майже три години.Операцію виконували: дитячий хірург Андрій Дворакевич, хірурги Андрій Стасишин та Артур Гураєвський, анестезіолог Віктор Юрченко. Уже зараз можна стверджувати: вона минула успішно. Ранній післяопераційний період є задовільний. Дівчинку більше не турбують болі в животі, вона встає з ліжка і уже навіть ходить коридором. І хоча попереду у нашої пацієнтки ще тривала реабілітація, вона має хорошу перспективу назавжди забути про свою проблему.Дякую лікарям за роботу, а пацієнтам – за довіру!Поєднувати сучасні технології та досвід заради одужання українців – це те, до чого ми прагнемо і що будемо робити у Львові!

Опубликовано Oleg Samchuk Воскресенье, 28 февраля 2021 г.

На ліквідацію спайок пішло майже три години. За словами лікаря, операція пройшла успішно. Ранній післяопераційний період задовільний.

Коментар: “Дівчинку більше не турбують болі в животі, вона встає з ліжка і вже навіть ходить по коридору. І хоча попереду у нашої пацієнтки ще тривала реабілітація, вона має хорошу перспективу назавжди забути про свою проблему”, — написав Олег Самчук.

Джерело: сайт 24канал

Читайте також: Одеські медики вперше у світі видалили пухлину ока методом електрозварювання

Останні новини
21.04.2021, Середа
20.04.2021, Вівторок
19.04.2021, Понеділок
18.04.2021, Неділя
17.04.2021, Субота
16.04.2021, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward