Вперше в Україні дитину оперував робот Da Vichi: дівчинка почувається добре (відео)

event 17:13 Понеділок 01 Березня 2021 ПОДІЇ

У Львові в клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вперше в Україні провели унікальну операцію. Прооперували дитину з патологією кишківника за допомогою робота Da Vichi.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Директор медустанови Олег Самчук розповів, що ваду кишківника, з якою народилася 13-річна дівчинка, тричі намагалися оперувати, але складні хірургічні втручання лише погіршили стан дитини.

Коментар: “Численні госпіталізації і медикаментозне лікування тільки тимчасово полегшували стан. Без ще однієї операції дівчинка не просто страждала б, був ризик виникнення гострої кишкової непрохідності та навіть некрозу, а це вже питання життя”, – розповів медик.

За допомогою Da Vinci фахівці зробили 3 проколи розміром по вісім міліметрів кожен.

У черевну порожнину дитини розмістили камеру, яка транслювала на монітор зображення в тривимірній проєкції з 20-кратним збільшенням.

Хірург, який сидів за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, мав додатково ще дві “руки” і ліквідував множинні спайки з мінімальною травматизацією здорових тканин.

❗️Вперше в Україні дитину прооперував робот Da Vinci❗️Унікальна операція у стінах Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги міста Львова. Три проколи по вісім міліметрів замість розрізу черевної порожнини – це сучасна медицина, яка відтепер доступна і маленьким українцям.Пацієнтка – 13-річна дівчинка із сусідньої області. Вона народилася із патологією кишківника. Ваду тричі намагалися усунути під час операцій, але складні хірургічні втручання тільки погіршили стан. У дитини розвинулася рецидивуюча кишкова спайкова непрохідність. Вона страждала від болей, що супроводжувалися блювотою. Численні госпіталізації і медикаментозне лікування лише тимчасово полегшували стан. Без ще однієї операції дівчинка не просто страждала б, був ризик виникнення гострої кишкової непрохідності і навіть некрозу, а це уже питання життя. Однак усунення спайок відкритим способом, яких уже було три, у подальшому загрожувало виникненням нових, що саме собою не було виходом.У розвинутих країнах, де медицина є пріоритетом, такі патології усуваються за допомогою роботичних систем Da Vinci. Саме малоінвазивні хірургічні технології мінімізують розвиток спайкового процесу у майбутньому. Тому, дізнавшись про наявність Da Vinci у нашій лікарні, батьки дівчинки звернулися до нас по допомогу. Тепер про саму операцію. З допомогою Da Vinci наші спеціалісти зробили три проколи розміром по вісім міліметрів кожен. У черевну порожнину дитини розмістили камеру, яка транслювала на монітор зображення у тривимірній проекції із 20-кратним збільшенням. Це всеодно, що зазирнути всередину пацієнта, не розрізаючи його. Хірург, який сидів за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, мав додатково ще дві «руки» і ліквідовував множинні спайки із мінімальною травматизацією здорових тканин. На адгезіолізис, тобто, ліквідацію спайок, пішло майже три години.Операцію виконували: дитячий хірург Андрій Дворакевич, хірурги Андрій Стасишин та Артур Гураєвський, анестезіолог Віктор Юрченко. Уже зараз можна стверджувати: вона минула успішно. Ранній післяопераційний період є задовільний. Дівчинку більше не турбують болі в животі, вона встає з ліжка і уже навіть ходить коридором. І хоча попереду у нашої пацієнтки ще тривала реабілітація, вона має хорошу перспективу назавжди забути про свою проблему.Дякую лікарям за роботу, а пацієнтам – за довіру!Поєднувати сучасні технології та досвід заради одужання українців – це те, до чого ми прагнемо і що будемо робити у Львові!

Опубликовано Oleg Samchuk Воскресенье, 28 февраля 2021 г.

На ліквідацію спайок пішло майже три години. За словами лікаря, операція пройшла успішно. Ранній післяопераційний період задовільний.

Коментар: “Дівчинку більше не турбують болі в животі, вона встає з ліжка і вже навіть ходить по коридору. І хоча попереду у нашої пацієнтки ще тривала реабілітація, вона має хорошу перспективу назавжди забути про свою проблему”, — написав Олег Самчук.

Джерело: сайт 24канал

Читайте також: Одеські медики вперше у світі видалили пухлину ока методом електрозварювання

Останні новини
17.09.2021, П’ятниця
16.09.2021, Четвер
15.09.2021, Середа
14.09.2021, Вівторок
13.09.2021, Понеділок
12.09.2021, Неділя
11.09.2021, Субота
10.09.2021, П’ятниця
09.09.2021, Четвер
08.09.2021, Середа
Читати більше новинarrow_forward