Які добрива є небезпечними: топ-5 загроз вашому врожаю

event 23:20 Середа 29 Червня 2022 БЛОГ
мінеральні добрива

Кожен дачник хоче, щоб його урожай був хорошим, міцним і корисним, тому використовує різні добрива. Деякі засоби, не дивлячись на те, що користуються попитом, призводять до плачевних результатів, пише уніан

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Ми розповімо, чим ні в якому разі не можна удобрювати город.

Небезпечні добрива для городу – список

Якщо ви не хочете замість пишного врожаю отримати хворі рослини і залишитися без продовольства, не використовуйте жодне з нижчеперелічених добрив.

Свіжий коров’як

Гній вважається одним з найвідоміших добрив, так як він містить велику кількість поживних речовин. Проте, свіжий коров’ячий гній – це небезпечна хімічна сполука, так як концентрація корисних елементів в ньому занадто висока. Якщо вони потраплять в грунт, то спровокують опік і загибель рослин. Якщо хочете удобрювати грядки коров’яком, почекайте, поки він перетвориться на перегній.

Дріжджі

Даний продукт стимулює зростання бактерій, але на урожай ніяк не впливає. Використання дріжджів в якості добрив – поширена помилка багатьох початківців-дачників. Такий природний компонент можна використовувати тільки разом з золою або або якими-небудь органічними речовинами.

Марганцівка

Марганцевокислий калій – сильний окислювач, його не можна застосовувати на кислому грунті. Марганець можна використовувати в якості дезінфектора для садового інвентарю або посівного матеріалу. Розчин марганцю вбиває будь-які корисні бактерії в грунті, так що, в деяких випадках він марний, а в деяких навіть небезпечний.

Людські фекалії

Багатьох дачників цікавить питання, чи можна удобрювати город людськими фекаліями. Звичайно ж, ні. У чистому вигляді екскременти людини можуть містити яйця гельмінтів і хвороботворні патогени. Якщо ви хочете провести експеримент і використовувати таке багатство для грядок, то робіть його після компостування.

Сіль і сода

Сіль гарна для боротьби з бур’янами і шкідниками, але як добриво – ні. Навіть якщо ви за допомогою солі позбавляєтеся від непотрібної рослинності, то враховуйте, що там, де ви розсипали сіль, більше нічого не буде рости. Це можна виправити – перекопати проблемну ділянку, перемішати з піском або перегноєм, але краще уникнути такої практики взагалі.

Те ж саме стосується і соди – через натрій в складі порошку рослини починають розвиватися повільніше, тобто, користі від цього продукту, як добрива, ніякої. В цілому, соду можна використовувати для підлужування грунту, але краще вибирати для таких цілей деревну золу або гашене вапно.

Останні новини
07.08.2022, Неділя
06.08.2022, Субота
05.08.2022, П’ятниця
04.08.2022, Четвер
03.08.2022, Середа
02.08.2022, Вівторок
01.08.2022, Понеділок
31.07.2022, Неділя
30.07.2022, Субота
Читати більше новинarrow_forward