Бджоли можуть розв’язувати математичні задачі — вчені

event 21:26 Середа 09 Червня 2021 ПОДІЇ

Вчені навчили бджіл вирішувати простий математичний тест без необхідності застосовувати числа, індивідуально навчивши комах розпізнавати таблички з різними геометричними фігурами. Про проведене дослідження йдеться на сайті Університету Шеффілда.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Фахівці виявили, що бджоли можуть використовувати нечислові підказки для вирішення завдань.

Для того, щоб встановити математичні здібності бджіл, вчені сховали за однією з декількох картинок солодкі ласощі. На кожній з них відображалася різна кількість геометричних фігур, які бджоли були навчені розпізнавати.

Деякі бджоли навчилися знаходити ласощі за картинками, на яких зображено найбільшу кількість геометричних фігур, в той час, як інші знаходили солодощі там де було зображено менше фігур.

Команда вчених з Шеффілдського університету виявила, що як тільки бджоли навчилися цим діям, надалі вони змогли швидко знаходити картинки з найбільшою і найменшою кількістю геометричних фігур, щоб знайти частування.

Потім в дослідженні була спроба з’ясувати, чи використовували бджоли нечислові підказки. Їм показали дві таблички з однаковою кількістю форм, які розрізнялися по довжині, опуклості і просторовій частоті. Якби бджоли використовували числові підказки, вони повинні були б летіти до кожної таблички в пошуках нагороди.

При цьому бджоли, навчені знаходити таблички з найбільшою кількістю форм, як і раніше летіли до покажчиків з найвищим рівнем змінних, а бджоли, які були навчені знаходити таблички з найменшим числом форм, як і раніше летіли до покажчиків з найменшим рівнем безперервних змінних, ігноруючи їх кількість.

Це говорить про те, що бджоли реагували на сигнали форми, а не кількість елементів.

Джерело: сайт GreenPost

Читайте також: День друзів 2021: найкращі привітання у віршах

Останні новини
14.06.2021, Понеділок
13.06.2021, Неділя
12.06.2021, Субота
11.06.2021, П’ятниця
10.06.2021, Четвер
09.06.2021, Середа
08.06.2021, Вівторок
07.06.2021, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward