Корисний чи шкідливий продукт: правила вживання олії

Олія потрібна для правильної роботи організму, так як забезпечує його необхідними жирами. Великою популярністю користуються оливкова і лляна олія завдяки високій якості. Але японські лікарі попереджають: в гонитві за якісними продуктами потрібно пам’ятати і про кількість їх споживання, пише сайт Lady.
• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.
Дія олії
Олія відноситься до категорії жирів і виконує важливі функції в нашому організмі.
Вона накопичується і служить джерелом енергії, формує гормони і клітинні мембрани, захищає від холоду і сухості, а також сприяє засвоєнню жиророзчинних вітамінів. Олія – необхідна поживна речовина і джерело енергії. Разом з тим, якщо у вуглеводів і білків енергетична цінність дорівнює чотирьом кілокалорій на один грам, то у жирів вона становить дев’ять кілокалорій на грам.
Тому занадто велика кількість олії може відкладатися у вигляді жиру, що призводить до ожиріння і захворювань, пов’язаних зі способом життя.
Види олії
Рекомендовані олії:
- n-3 (альфа-ліноленова кислота, EPA, DHA) – кунжутна, лляна олія
- n-9 (олеїнова кислота) – оливкова олія, олія ріпакового насіння, рисова олія
Вони знижують рівень тригліцеридів в крові і сприяють розрідженню крові, тим самим запобігаючи аритмію і атеросклероз.
Слідкуйте за кількістю цих олій:
- n-6 (лінолева кислота): кукурудзяна, соняшникова, кунжутна, мигдальна олія.
- Насичені жирні кислоти -м’ясо, сало, вершкове масло.
n-6 також може знизити рівень холестерину, але занадто велика кількість може призвести до алергії та інших проблем.
Надмірне споживання насичених жирних кислот підвищує рівень холестерину ЛПНЩ (“поганого”) і збільшує ризик розвитку атеросклерозу та інфаркту міокарда, тому слід бути обережним і не їсти занадто багато м’яса і вершкового масла.
Ці види олій слід уникати
- Трансжирні кислоти-маргарин, кулінарний жир.
Транс-жирні кислоти не тільки підвищують рівень ЛПНЩ (поганого) холестерину, але і знижують рівень ЛПВЩ (“хорошого”) холестерину. Це призводить до ризику розвитку ішемічної хвороби серця, особливо інфаркту міокарда.
Рекомендована кількість олії в день
Відповідно до дієтичних норм харчування японців встановлено співвідношення між споживанням енергії із загального вмісту жирів і загальним споживанням енергії (співвідношення енергії і жирів) на рівні від 20% до 30% для чоловіків і жінок у віці від одного року і старше.
Тим часом за даними Національного дослідження здоров’я і харчування, проведеного в 2019 році, частка чоловіків у віці від 20 років із співвідношенням жирів і енергії більше 30% становить приблизно 35% і 44,4% у жінок у віці від 20 років. При цьому частка людей зі співвідношенням жирів і енергії більше 30% зростає як серед чоловіків, так і серед жінок.
В останні роки інтерес до олій зростає, і у нас склалося враження, що багато вживають занадто багато оливкової і лляної олії, а також інших жирів тільки тому, що вони є якісною продукцією.
Як ми відзначили вище, занадто велика кількість жирів, в яких багато енергії на грам, може легко привести до зайвих калорій, і, як наслідок, до ожиріння і захворювань, пов’язаних зі способом життя.
Крім перевірки якості олії, вам також слід звернути увагу на її щоденну норму споживання.
Читайте також: Чим оливкова олія корисна для вашого здоров’я
Як уникнути надмірного вживання олії
Зменште кількість олії, зазначеної в рецепті, приблизно на третину.
В останні роки всі в основному користуються сковородами з тефлоновим покриттям, які знижують ризик підгоряння під час приготування їжі, тому можна обійтися невеликою кількістю олії.
Крім того, багато хто з нас додають її на око, в результаті чого його використовується більше покладеного.

В Україні запустять сайт для запису на вакцинацію від коронавірусу: деталі

Гороскоп на 11 серпня: Близнюкам – вигідна пропозиція, Рибам – життєвий урок
