Корисний чи шкідливий продукт: правила вживання олії

event 19:54 Вівторок 30 Травня 2023 Здоров'я

Олія потрібна для правильної роботи організму, так як забезпечує його необхідними жирами. Великою популярністю користуються оливкова і лляна олія завдяки високій якості. Але японські лікарі попереджають: в гонитві за якісними продуктами потрібно пам’ятати і про кількість їх споживання, пише сайт Lady.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Дія олії

Олія відноситься до категорії жирів і виконує важливі функції в нашому організмі.

Вона накопичується і служить джерелом енергії, формує гормони і клітинні мембрани, захищає від холоду і сухості, а також сприяє засвоєнню жиророзчинних вітамінів. Олія – необхідна поживна речовина і джерело енергії. Разом з тим, якщо у вуглеводів і білків енергетична цінність дорівнює чотирьом кілокалорій на один грам, то у жирів вона становить дев’ять кілокалорій на грам.

Тому занадто велика кількість олії може відкладатися у вигляді жиру, що призводить до ожиріння і захворювань, пов’язаних зі способом життя.

Види олії

Рекомендовані олії:

  • n-3 (альфа-ліноленова кислота, EPA, DHA) – кунжутна, лляна олія
  • n-9 (олеїнова кислота) – оливкова олія, олія ріпакового насіння, рисова олія

Вони знижують рівень тригліцеридів в крові і сприяють розрідженню крові, тим самим запобігаючи аритмію і атеросклероз.

Слідкуйте за кількістю цих олій:

  • n-6 (лінолева кислота): кукурудзяна, соняшникова, кунжутна, мигдальна олія.
  • Насичені жирні кислоти -м’ясо, сало, вершкове масло.

n-6 також може знизити рівень холестерину, але занадто велика кількість може призвести до алергії та інших проблем.

Надмірне споживання насичених жирних кислот підвищує рівень холестерину ЛПНЩ (“поганого”) і збільшує ризик розвитку атеросклерозу та інфаркту міокарда, тому слід бути обережним і не їсти занадто багато м’яса і вершкового масла.

Ці види олій слід уникати

  • Трансжирні кислоти-маргарин, кулінарний жир.

Транс-жирні кислоти не тільки підвищують рівень ЛПНЩ (поганого) холестерину, але і знижують рівень ЛПВЩ (“хорошого”) холестерину. Це призводить до ризику розвитку ішемічної хвороби серця, особливо інфаркту міокарда.

Рекомендована кількість олії в день

Відповідно до дієтичних норм харчування японців встановлено співвідношення між споживанням енергії із загального вмісту жирів і загальним споживанням енергії (співвідношення енергії і жирів) на рівні від 20% до 30% для чоловіків і жінок у віці від одного року і старше.

Тим часом за даними Національного дослідження здоров’я і харчування, проведеного в 2019 році, частка чоловіків у віці від 20 років із співвідношенням жирів і енергії більше 30% становить приблизно 35% і 44,4% у жінок у віці від 20 років. При цьому частка людей зі співвідношенням жирів і енергії більше 30% зростає як серед чоловіків, так і серед жінок.

В останні роки інтерес до олій зростає, і у нас склалося враження, що багато вживають занадто багато оливкової і лляної олії, а також інших жирів тільки тому, що вони є якісною продукцією.

Як ми відзначили вище, занадто велика кількість жирів, в яких багато енергії на грам, може легко привести до зайвих калорій, і, як наслідок, до ожиріння і захворювань, пов’язаних зі способом життя.

Крім перевірки якості олії, вам також слід звернути увагу на її щоденну норму споживання.

Читайте також: Чим оливкова олія корисна для вашого здоров’я

Як уникнути надмірного вживання олії

Зменште кількість олії, зазначеної в рецепті, приблизно на третину.

В останні роки всі в основному користуються сковородами з тефлоновим покриттям, які знижують ризик підгоряння під час приготування їжі, тому можна обійтися невеликою кількістю олії.

Крім того, багато хто з нас додають її на око, в результаті чого його використовується більше покладеного.

Останні новини
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
27.09.2023, Середа
26.09.2023, Вівторок
25.09.2023, Понеділок
24.09.2023, Неділя
23.09.2023, Субота
22.09.2023, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward