Як прибрати цвіль у квітковому горщику: простий лайфхак 

event 18:50 Понеділок 23 Вересня 2024 Дім-Сад

Біла, чорна, іноді жовта – цвіль у квітковому горщику може бути різного кольору. Але незалежно від цього, уся вона завдає шкоди рослині та може зашкодити людині, бо пліснява – це грибок. Тому його слід позбуватися – розповідаємо, як це зробити, пише уніан.

Чим небезпечна і чому з’являється цвіль у горщику з квіткою

Найчастіше з’являється біла цвіль на землі в горщику – це гриб мукор. Оселившись, він утворює на ґрунті щільну кірку, внаслідок чого у рослини порушується нормальний повітрообмін, змінюється кислотність ґрунту і мінеральний склад. Стебла і листя не отримують необхідного живлення, в’януть, а коріння загниває від надмірної вологості – і рослина гине.

Біла пліснява, причиною якої є гриб мукор, також може стати причиною серйозного інфекційного захворювання – мукоромікозу – у людей і тварин з ослабленим імунітетом. Але найнебезпечнішою вважається чорна пліснява: у деяких випадках вона спричиняє важку алергічну реакцію та проблеми з диханням.

Читайте також: Коли саме потрібно садити озимий часник, щоб врожай був вдалим

Грибок, який утворює плісняву, як правило, оселяється там, де йому підходять умови – сиро і тепло. Причини появи цвілі в горщиках можуть бути такі:

  • багато вологи – рослину занадто рясно і часто поливають, і ґрунт не встигає просихати;
  • неякісний дренаж (або його відсутність), маленькі дренажні отвори – через це в горщику або ґрунті застоюється вода;
  • низька температура і підвищена вологість повітря – наприклад, похолодало, а опалення в будинку ще не ввімкнули, тому волога з ґрунту погано випаровується.

Також іноді цвіль у горщик може потрапити разом із ґрунтом.

Як прибрати плісняву із землі у квітковому горщику

Із цвіллю потрібно починати боротися, щойно ви її помітили. Досвідчені квітникарі радять простий лайфхак із лимонною кислотою.

Читайте також: Як позбутися від дротяника восени: комплекс профілактичних дій

Що потрібно зробити:

  • зняти верхній заражений шар ґрунту в горщику;
  • ґрунт, що залишився, пролити водою з лимонним соком/лимонною кислотою – на 1 склянку води беруть 1 ч. л. соку лимона або дрібку лимонної кислоти;
  • замінити видалений ґрунт на свіжий і здоровий.

Новий ґрунт можна змішати з подрібненим деревним або активованим вугіллям, яке діятиме як бактерицидний засіб. Також трохи пізніше під корінь можна полити рослину будь-яким розчином фунгіциду.

Але найкраще, радять квітникарі, – це пересадити рослину в новий горщик зі свіжим ґрунтом, щоб точно бути впевненим, що в ньому не залишилися спори цвілі.

Останні новини
22.09.2024, Неділя
21.09.2024, Субота
20.09.2024, П’ятниця
19.09.2024, Четвер
18.09.2024, Середа
17.09.2024, Вівторок
16.09.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward