Чим оливкова олія корисна для вашого здоров’я

event 14:19 Вівторок 30 Травня 2023 Здоров'я

На розвиток серцево-судинних захворювань впливає безліч факторів: генетика, спосіб життя, інші захворювання. Фахівці вважають, що поліпшити здоров’я серця і знизити ризик можуть певні продукти, пише сайт Beauty tips.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

У дослідженні, опублікованому в Science Direct, вчені відзначають, що споживання оливкової олії знижує ризик серцево-судинних захворювань. Крім того, вони з’ясували, чи є зв’язок між вживанням продукту і загальною смертністю, а також смертністю від конкретних причин.

“Більш високе споживання оливкової олії було пов’язано зі зниженням ризику смертності від серцево-судинних захворювань на 19%, зниженням ризику смертності від раку на 17%. На 29% нижче ризик смертності від нейродегенеративних захворювань”, – зазначили автори дослідження.

За їхніми даними, заміна вершкового масла, майонезу і маргарину на еквівалентну кількість оливкової олії була пов’язана зі зменшенням ризику загальної та причинно-специфічної смертності на 8-34%. При цьому ніяких істотних асоціацій при порівнянні оливкової олії з іншими рослинними оліями не спостерігалося.

Фахівці Клівлендської клініки (Cleveland Clinic) нагадали і про інші переваги оливкової олії. Так, воно може сприяти зниженню рівня ЛПНЩ-холестерину (його також називають “поганим” холестерином) і підвищенню рівня ЛПВЩ-холестерину (“хорошого”) при його використанні замість насичених жирів, таких як вершкове масло.

Читайте також: Від зловживання солодощами виникає агресія та психічні розлади

Крім того, оливкова олія містить бета-каротин, вітаміни A, E, D і K, а також багато інших корисні для здоров’я поживні речовини, які, згідно з дослідженнями, благотворно впливають практично на всі функції організму. При цьому фахівці нагадали, що важливо контролювати кількість вживаної оливкового олії.

Останні новини
22.09.2023, П’ятниця
21.09.2023, Четвер
20.09.2023, Середа
19.09.2023, Вівторок
18.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward