Чому репетиторство краще, ніж навчання з чатом GPT?
Поширення технологій Штучного Інтелекту внесло ряд змін у найрізноманітніші сфери життя. Не оминули вони й освіту. Так, чат GPT став улюбленим помічником для учнів та студентів. З його допомогою можна швидко шукати відповіді на питання, структурувати інформацію і навіть — проходити навчальні програми.
Проте чи здатні технології ШІ стати повноцінною заміною занять з репетитором? Наразі — ні. Сьогодні поговоримо про те, чому чат GPT не може бути гідною альтернативою онлайн навчанню з викладачем. Та про те, чому репетитор з математики чи інших фундаментальних наук ніколи не зможе бути замінений навіть найкращими програмними алгоритмами.
Особливості роботи технологій Штучного Інтелекту
Беззаперечно, технології чату GPT дарують користувачеві чимало переваг в процесі навчання. Проте, якими б широкими не були його можливості, вони все ж обмежені. Штучний інтелект вміє працювати лише з тією інформацією, яка є в його базі знань. А тому — він може бути «упередженим» щодо окремих галузей знання, тем і навіть груп.
Другий аспект — неможливість повного розуміння контексту. Штучний інтелект потребує надзвичайно високої точності у формулюванні завдання. Поки що він не здатний повністю оцінити всі аспекти задачі, які є очевидними для людини. А тому — результат часто не виправдовує очікування.
І, звичайно, програмні алгоритми не можуть повною мірою оцінити індивідуальні особливості навчання студента. Так, ШІ здатний вносити певні корективи за заданими параметрами. Але скласти гідний навчальний план, який враховуватиме персональні особливості учня (як-от характеристики сприйняття, темп навчання чи емоційний стан) він не в змозі.
Переваги навчання з репетитором над чатом GPT
Традиційне репетиторство краще, аніж навчання з чатом GPT за цілою низкою аспектів. До переваг занять з викладачем варто віднести:
- індивідуалізацію процесу з урахуванням особливостей сприйняття, стилю та швидкості навчання, поточного рівня знань;
- надання зворотного зв’язку в режимі реального часу;
- постійну підтримку високого рівня зацікавленості та мотивації;
- ефективне формування практичних навичок (розв’язання задач, спілкування).
Чи варто говорити про те, що технологія не може замінити живого спілкування з людиною. Особливо важливо це для ефективного вивчення гуманітарних наук. Так, наприклад, онлайн репетитор з української передає своїм студентам як безпосередньо знання, так і певні культурологічні особливості. Окремі нюанси в процесі опанування мови — жестикуляцію, міміку, інтонацію, особливості вимови — не можна засвоїти з одного лише тексту. Для цього необхідний контакт з носієм.
Так, технології Штучного Інтелекту — це не конкуренти для репетиторів, а інструмент, що здатен значно покращити ефективність навчання. Попри всі свої переваги, чат GPT не може замінити традиційних занять в онлайн чи в очному форматі. Це зумовлено тим, що програмні алгоритми просто не можуть забезпечити цілий ряд умов, які потрібні для засвоєння фундаментальних наук. Підтримка мотивації, розвиток критичного мислення, фантазії та креативності — те, що навіть найкращі технології ШІ організувати не в змозі.