Який мороз витримує капуста і що робити, якщо врожай прихопило морозом
Чи можна затриматися зі збиранням капусти аж до настання морозів чи краще не ризикувати і зібрати врожай заздалегідь? Але чи буде він у цьому випадку добре зберігатися? Подібні питання часто можна почути від дачників-початківців, інформує Ukr.Media.
До скількох градусів морозу витримує капуста на корені
Багато пізніх сортів капусти дійсно здатні переносити негативні температури за умови, що такий вплив буде разовим і короткочасним. Мороз додатково вносить свої солодкуваті нотки у смак цієї хрестоцвітої культури.
У випадках, коли середньодобові значення тривалий час коливаються біля нульової позначки, а капустяне листя то злегка підморожується, то відтає, ні про яке довготривале зберігання овочів не може йтися й мови — неминуче виявлятимуться гнилі. З цієї ж причини зрізані на перші заморозки качани не можна надовго залишати на вулиці.
Максимальний мінус, який здатна витримати пізня капуста на корені, може досягати -5 °C. Зрізані качани псуються вже при температурі -1 °C. Підмерзлі тканини дуже швидко починають гнити.
Помічено, що пухкі качани підмерзають сильніше, ніж щільні, тому що замкнене повітря між листям виконує теплоізоляційну функцію.
Читайте також: Податкова служба пояснила, що пенсіонери можуть отримати безкоштовно
Пекінська (китайська) капуста також короткочасно тримає невеликий мороз, але, як і у випадку з білокачанною родичкою, особливо сподіватися на ці її якості не варто. Зібрати врожай бажано поки немає постійних заморозків.
Доросла броколі може виносити негативну температуру аж до -5 C нетривалий час.
Цвітна капуста не така стійка і відносно без втрат здатна витримувати лише невеликі морози до -2 °C протягом максимум 2-3 днів.
Якщо капуста потрапила під заморозок, бажано дати можливість відтанути прямо на корені. Якщо погода дозволяє, цей процес слід розтягнути на кілька днів.
Відразу після заморожування прибирати капусту на зберігання не рекомендується, оскільки, не пройшовши процедуру самостійного розморожування, качани почнуть активно гнити вже в перші місяці після збирання.