Рада пропонує декриміналізувати покарання за самостійне виготовлення дронів і боєприпасів
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт щодо декриміналізації виготовлення бойових припасів, вибухових речовин та вибухових пристроїв з метою відсічі військової агресії росії.
Як йдеться в проєкті закону №12026, автор ініціативи, нардеп від «Слуги народу» Сергій Гривко пропонує внести зміни до статті 263-1 Кримінального кодексу. Зокрема, вони передбачають, що не підлягатимуть кримінальній відповідальності особи, які під час проходження служби у ЗСУ, Державній спеціальній службі транспорту, Нацгвардії, Головному управлінні розвідки Міністерства оборони, СБУ, Нацполіції та інших військових формуваннях, віднесених до сил безпеки і сил оборони України, самостійно виготовляли боєприпаси, вибухові речовини та вибухові пристрої для безпілотних літальних апаратів і авіаційних комплексів та патронів усіх калібрів до стрілецької зброї.
Обов’язковою вимогою щодо звільнення від кримінальної відповідальності перелічених осіб має бути дозвіл від командирів підрозділів (посадових осіб, рівнозначних командиру батальйону військової частини, та вище). Також виготовлювачі дронів або боєприпасів повинні пройти відповідні навчання для отримання навиків.
Читайте також: Україна очолила рейтинг зі смертності й антирейтинг з народжуваності – ЦРУ
«На даний час надходять численні звернення військовослужбовців сил безпеки і сил оборони України стосовно невизначеності у законодавстві України правового статусу бойових припасів (зокрема, патронів для стрілецької зброї, вибухових речовин та вибухових пристроїв для ударних безпілотних літальних апаратів, та ін.), виготовлених самостійно з наявних засобів військовослужбовцями в умовах ведення бойових дій та за наявності їх гострої недостачі… Існують факти відкриття у зазначених вище випадках щодо військовослужбовців кримінальних проваджень за статтями 263, 263-1 Кримінального кодексу», – сказано у пояснювальній записці до законопроєкту.
Наразі проєкт закону Гривка перебуває на розгляді Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.