У Лівані сотні бойовиків «Хезболли» поранено через масові вибухи пейджерів
Понад 1000 людей, включаючи бойовиків «Хезболли» і медиків, були поранені через вибухи пейджерів, якими вони користуються для зв’язку.
Про це повідомили Reuters джерела в органах безпеки.
Представник Хезболли на умовах анонімності заявив, що вибух пейджерів був «найбільшим порушенням безпеки», якого зазнало угруповання за майже рік війни з Ізраїлем. Ізраїль і підтримувана Іраном «Хезболла» ведуть транскордонну війну з моменту початку війни в Газі в жовтні минулого року, що стало найгіршою ескалацією конфлікту за останні роки.
Ізраїльські військові відмовилися коментувати запити Reuters щодо вибухів. Іранське інформаційне агентство Mehr повідомило, що посол Ірану в Лівані Моджтаба Амані отримав поранення в результаті одного з вибухів. Агентство Reuters не змогло одразу підтвердити це повідомлення.
Журналіст Reuters бачив, як машини швидкої допомоги мчали через південне передмістя столиці Бейрута на тлі поширеної паніки. Джерело в органах безпеки повідомило, що на півдні Лівану також вибухають пристрої.
Читайте також: Київські митники спалили понад 11 тис. ляльок Barbie (ФОТО)
Керівник державної лікарні Набатіє на півдні країни Хасан Вазні повідомив Reuters, що в його закладі на лікуванні перебуває близько 40 поранених. Серед поранень – травми обличчя, очей і кінцівок. Хвиля вибухів тривала близько години після перших детонацій, які відбулися близько 15:45 за місцевим часом.
Ліванські сили внутрішньої безпеки заявили, що по всьому Лівану, особливо в південних передмістях Бейрута, було підірвано низку пристроїв бездротового зв’язку, що призвело до поранень. Групи людей товпляться біля входу в будівлі, щоб перевірити, як там їхні знайомі, які могли бути поранені, повідомляє журналіст Reuters.
Регіональні телеканали показали записи з камер відеоспостереження, на яких видно, як спонтанно вибухнув невеликий портативний пристрій, розміщений поруч з касою продуктового магазину, де людина розплачувалася. На інших кадрах видно, що вибух поранив людину, яка стояла біля фруктового кіоску на ринку.
Читайте також: В Україні припускають обвал гривні: експерти пояснили, продавати чи купувати долар зараз
Ліванський кризовий оперативний центр, яким керує Міністерство охорони здоров’я, звернувся до всіх медичних працівників з проханням вирушити до своїх лікарень, щоб допомогти впоратися з великою кількістю поранених, які потребують невідкладної медичної допомоги. У ньому сказано, що медичні працівники не повинні користуватися пейджерами.
Ліванський Червоний Хрест повідомив, що для допомоги в евакуації постраждалих було направлено понад 50 машин швидкої допомоги і 300 співробітників швидкої медичної допомоги.