Які виплати можуть отримати підприємці через локдаун

event 10:46 Середа 02 Грудня 2020 ПОДІЇ

За підрахунками Кабміну, під час другого локдауну збитки понесуть майже 2 мільйони українців. Тож в Офісі Президента підготували пакет законопроєктів, аби допомогти підприємцям.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Власник мережі столичних барів Михайло зізнався, що з початку карантину його прибутки знизились утричі. Тепер з острахом готується до можливого новорічного локдану. Чоловік не виключає, що доведеться закрити декілька барів.

За його словами, в колись прибутковий різдвяний період нині працювати просто невигідно. А на допомогу від держави Михайло не розраховує.

Коментар: У нас немає такої практики, як в Європі, коли держава відшкодовує до 80% податків. Бізнес розуміє це і ми не звертаємося за допомогою. Але просимо діалогу, тому що зараз дуже важко“, – наголосив Михайло Бабич.

Зеленський пообіцяв компенсувати збитки підприємцям

Володимир Зеленський заявив про одноразову виплату матеріальної допомоги тим, чия сфера діяльності потрапляє під заборону через посилення карантину. Мовиться про 8 тисяч гривень.

По 8 тисяч гривень отримають звільнені під час карантину працівники. Потрібно буде лише заповнити коротку форму в додатку “Дія”.

Відшкодувати мають й частину податків, які сплатили ФОПи першої групи – це 200 підприємців. Компенсацію витрат на сплату ЄСВ за найманих працівників обіцяють й тим підприємцям, які зупинять свою роботу.

Невідомо, чи вистачить в українському бюджеті грошей на такі виплати. Адже до кінця 2020 року уряд має покрити 150 мільярдів гривень дефіциту. А діра кошторису на 2021 рік – 270 мільярдів. За підрахунками Кабміну, на виплати по 8 тисяч треба взяти 15 мільярдів з ковідного фонду.

Коментар:Є велика проблема, як саме будуть виплачуватися ці гроші. Ця допомога сплачуватиметься лише за наявності коштів. Тобто, якщо в державі не буде грошей, то ніхто нічого не отримає“, – зазначив нардеп від Голосу Ярослав Железняк.

Колишній виконувач обов’язків голови Міністерства економіки України Павло Кухта пояснив, що дії влади зрозумілі і правильні. Проблема – в неефективному плануванні бюджету.

За його словами, в Україні є бюджетна криза, Кабмін погано спланував і погано виконує бюджет, грошей не вистачає майже на все. Відтак 8 тисяч гривень – це значно краще, ніж 0.

Підприємці нарікають на мізерні суми відшкодування збитків

Самі підприємці кажуть, що виплати по 8 тисяч – мізерні і не зможуть компенсувати чималі збитки під час карантину.

Коментар:Ця сума не те, що не перекриє, а вона просто не покриє середню заробітну плату одного працівника“, – прокоментував власник мережі барів Михайло Бабич.

Він вважає, що краще б влада запровадила дешеві кредити на період карантину.

Нині нардепи скоротили строк підготовки законопроєкту, аби ухвалити його в найменші терміни.

Джерело: сайт 24 канал

Читайте також: Рівненський нардеп підтримав законопроєкт про відтермінування введення касових апаратів для ФОПів

Останні новини
21.09.2021, Вівторок
20.09.2021, Понеділок
19.09.2021, Неділя
18.09.2021, Субота
17.09.2021, П’ятниця
16.09.2021, Четвер
15.09.2021, Середа
14.09.2021, Вівторок
13.09.2021, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward