Чи справді кімнатні рослини очищують повітря

event 17:24 Вівторок 01 Грудня 2020 ПОДІЇ

Ми всі з дитинства чули від мам та бабусь, що домашні рослини виробляють кисень й очищують забруднене повітря у приміщенні.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: У школі нас вчили, що рослини споживають вуглекислий газ та виділяють кисень. І це правда. У 1989 році опублікували дослідження NASA, у якому зазначають про поліпшення якості повітря при наявності домашніх рослин в поєднанні з фільтрами з активованого вугілля.

У лабораторних камерах дослідники вивчали лише три хімічні речовини, які забруднюють повітря. І під час експерименту вони не використовували звичний для нас грунт, а активоване вугілля. Тобто, одна ваша “кімнатна пальма” не впорається з очищенням повітря, яким ви дихаєте.

Для того, щоб один раз за годину повністю змінити повітря у невеликому приміщенні 3 на 3 квадратних метри, потрібно близько тисячі горщиків з домашніми рослинами.

Автори недавньої публікації в Journal of Exposure Science & Environmental Epidemiology вивчили дванадцять досліджень майже двохсот рослин і прийшли до висновку: в домашніх умовах рослини не очищають повітря. Як сказав один з авторів в інтерв’ю National Geographic, “ми не говоримо, що експериментальні дані невірні; ми лише підкреслюємо, що вони експериментальні”.

Домашні рослини правда виділяють кисень. На його кількість впливає багато факторів, наприклад, освітлення чи швидкість росту. 22 літри кисню виділиться, поки маса рослини збільшується на 150 грамів. А людині у день потрібно 550 літрів. Щоб отримати цю норму потрібен приріст у 3,75 кілограма на добу. У домашніх умовах – це нереально.

Проте вирощувати дома рослини у горщиках все ж варто. Якщо правильно підберете, то це додасть комфорту. За дослідженнями науковців, вони можуть знизити психологічний і фізіологічний стрес. І навіть зробити щасливіше. А ще можна вирощувати зелень й овочі в горщиках на кухонному підвіконні.

Джерело: сайт 24 канал

Читайте також: “Фото заворожують”: відома туристична локація Рівного вкрилася першим снігом

Автор:
Останні новини
06.02.2023, Понеділок
05.02.2023, Неділя
04.02.2023, Субота
03.02.2023, П’ятниця
02.02.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward