В Україні перерахували допомогу з оплати комуналки: кого стосується та чому можна втратити субсидію
У серпні 2024-го в Україні відбувся традиційний автоматичний перерахунок субсидій. Суми допомоги на оплату комуналки оновляться у тих, чиї доходи зазнали суттєвих змін. А ось позбутися виплати можна через заборгованість за комунальні послуги.
Перерахунок субсидій в Україні проводиться двічі на рік – у березні (“на літо”) та у серпні (“на опалювальний сезон”), нагадали в Пенсійному фонді (ПФУ).
Перерахунок здійснюється для домогосподарств (сімей), у яких за останні пів року:
- збільшився сукупний прибуток на 50% і більше;
- впав дохід на 50% і більше.
Під час перерахунку таких виплат у серпні враховується середньомісячний сукупний дохід за перший та другий квартали поточного року. Його порівнюють із доходами за третій і четвертий квартали минулого року.
Читайте також: У Миколаєві військовослужбовець через ревнощів задушив свою співмешканку
Якщо в результаті порівняння виявляється, що прибутки отримувача змінилися більш ніж на 50%, розмір субсидії переглядають. Причина у самій формулі розрахунку субсидії, яка залежить не лише від витрат сім’ї на комуналку, а й від доходів.
При цьому варто враховувати, що субсидії можна позбутися у разі наявності боргів за комуналку та відмови від їхньої реструктуризації. Йдеться про заборгованість, що виникла в період трьох місяців та перевищує 680 грн.
У цьому випадку Пенсійний фонд не призначає субсидію доти, доки людина не укладе договір про реструктуризацію або не погасить борг.
Читайте також: У МВС розповіли, скільки в українців на руках одиниць незадекларованої зброї
А от у разі оформлення нової субсидії (тим, хто її ще не отримував) можуть відмовити і з інших причин.
Зокрема це:
- помилки у декларації про доходи чи заяві: якщо у наданих документах є неточності, Пенсійний фонд повідомить про це заявника. Йому нададуть 30 днів на виправлення помилок. Після цього документи можуть розглянути повторно;
- неповний пакет документів – для надання додаткових довідок тощо дають 30 днів.