“У Європі учня без маски відрахують”: як країни підготувалися до школи під час пандемії

event 16:42 Понеділок 31 Серпня 2020 ПОДІЇ

Багато європейських країн з початком навчального року, 1 вересня, вводять для учнів суворі карантинні обмеження. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Найсуворіші заходи введені в землі Північний Рейн – Вестфалія, де хворих COVID-19 більше, ніж в інших регіонах Німеччини. На уроках і під час перерви носіння масок, починаючи з п’ятого класу, тут обов’язкове. Маски можуть знімати тільки вчителі на короткий час, коли звертаються до класу, стоячи біля дошки. Учнів до дошки не викликають, вони відповідають тільки з місця.

Біля входу в школи проводиться обов’язкова дезінфекція рук. У коридорах на підлозі наклеєні стрілки, що показують напрямок руху. Він здійснюється суворо в односторонньому порядку. Тих, хто не носить маски, мають намір відраховувати зі шкіл.

У федеральній землі Шлезвіг-Гольштейн заяву про повне звільнення від особистої присутності на заняттях подали майже півтори тисячі вчителів. Однак спеціальна комісія задовольнила тільки 30 з таких прохань. Всім вчителям можна кожні два тижні безкоштовно здавати тест на коронавірус.

У Великобританії, як і в Німеччині, теж немає єдиних правил. В Англії та Уельсі діти розпочнуть заняття 1 вересня. У Шотландії і Північній Ірландії навчання почалося в серпні. У середніх школах учні з 11 років і старше повинні носити маски в коридорах і інших загальних приміщеннях, де важко дотримуватися дистанції. Однак остаточне рішення можуть ухвалювати шкільні адміністрації. Виняток становлять тільки школи в тих регіонах, де запроваджено локальний локдаун. Тут маски обов’язкові на перервах і для учнів, і для вчителів.

У Естонії уряд надав школам повну свободу у виборі заходів безпеки. Є загальні рекомендації, але вони стосуються тільки організації навчального процесу по змінах. При цьому Міносвіти попередило про готовність негайно перейти на заочну форму навчання в разі різкого збільшення випадків зараження коронавірусом у республіці.

У Латвії уряд розробив три плани роботи. Але на випадок нового спалаху міністерство освіти склало три плани – від очного навчання до повного відходу школярів на віддалене навчання. Поки носіння масок не обов’язкове. У вересні рекомендується один з навчальних днів на тиждень проводити заняття в інтернеті.

У Франції всі школярі з 11 років і старше, а також вчителі повинні носити маски. Викладачі мають стежити за тим, щоб діти кілька разів на день, перебуваючи в школі, мили руки або дезінфікували їх. Адміністрації шкіл зобов’язали закупити одноразові серветки і додаткові урни. Заборонено обніматися і вітатися за руку. Необхідно дотримуватися дистанції в один метр.

В Іспанії дітям, починаючи з 6-річного віку, необхідно носити маски, мити руки не менше п’яти разів на день і намагатися по можливості дотримуватися дистанції в півтора метра. При вході в школу дітям вимірюватимуть температуру. Всі поверхні в класах наказано регулярно дезінфікувати, а самі приміщення – провітрювати. У разі виявлення у якогось з учнів коронавірусу на карантин відправляється весь клас разом з учителями. Якщо це не допомагає, тимчасово закривається вся школа.

Джерело: сайт Факти

Читайте також: Вчені назвали нову загрозу від дешевих китайських смартфонів

Останні новини
30.07.2021, П’ятниця
29.07.2021, Четвер
28.07.2021, Середа
27.07.2021, Вівторок
26.07.2021, Понеділок
25.07.2021, Неділя
24.07.2021, Субота
23.07.2021, П’ятниця
22.07.2021, Четвер
21.07.2021, Середа
Читати більше новинarrow_forward