“У Європі учня без маски відрахують”: як країни підготувалися до школи під час пандемії

event 16:42 Понеділок 31 Серпня 2020 ПОДІЇ

Багато європейських країн з початком навчального року, 1 вересня, вводять для учнів суворі карантинні обмеження. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Найсуворіші заходи введені в землі Північний Рейн – Вестфалія, де хворих COVID-19 більше, ніж в інших регіонах Німеччини. На уроках і під час перерви носіння масок, починаючи з п’ятого класу, тут обов’язкове. Маски можуть знімати тільки вчителі на короткий час, коли звертаються до класу, стоячи біля дошки. Учнів до дошки не викликають, вони відповідають тільки з місця.

Біля входу в школи проводиться обов’язкова дезінфекція рук. У коридорах на підлозі наклеєні стрілки, що показують напрямок руху. Він здійснюється суворо в односторонньому порядку. Тих, хто не носить маски, мають намір відраховувати зі шкіл.

У федеральній землі Шлезвіг-Гольштейн заяву про повне звільнення від особистої присутності на заняттях подали майже півтори тисячі вчителів. Однак спеціальна комісія задовольнила тільки 30 з таких прохань. Всім вчителям можна кожні два тижні безкоштовно здавати тест на коронавірус.

У Великобританії, як і в Німеччині, теж немає єдиних правил. В Англії та Уельсі діти розпочнуть заняття 1 вересня. У Шотландії і Північній Ірландії навчання почалося в серпні. У середніх школах учні з 11 років і старше повинні носити маски в коридорах і інших загальних приміщеннях, де важко дотримуватися дистанції. Однак остаточне рішення можуть ухвалювати шкільні адміністрації. Виняток становлять тільки школи в тих регіонах, де запроваджено локальний локдаун. Тут маски обов’язкові на перервах і для учнів, і для вчителів.

У Естонії уряд надав школам повну свободу у виборі заходів безпеки. Є загальні рекомендації, але вони стосуються тільки організації навчального процесу по змінах. При цьому Міносвіти попередило про готовність негайно перейти на заочну форму навчання в разі різкого збільшення випадків зараження коронавірусом у республіці.

У Латвії уряд розробив три плани роботи. Але на випадок нового спалаху міністерство освіти склало три плани – від очного навчання до повного відходу школярів на віддалене навчання. Поки носіння масок не обов’язкове. У вересні рекомендується один з навчальних днів на тиждень проводити заняття в інтернеті.

У Франції всі школярі з 11 років і старше, а також вчителі повинні носити маски. Викладачі мають стежити за тим, щоб діти кілька разів на день, перебуваючи в школі, мили руки або дезінфікували їх. Адміністрації шкіл зобов’язали закупити одноразові серветки і додаткові урни. Заборонено обніматися і вітатися за руку. Необхідно дотримуватися дистанції в один метр.

В Іспанії дітям, починаючи з 6-річного віку, необхідно носити маски, мити руки не менше п’яти разів на день і намагатися по можливості дотримуватися дистанції в півтора метра. При вході в школу дітям вимірюватимуть температуру. Всі поверхні в класах наказано регулярно дезінфікувати, а самі приміщення – провітрювати. У разі виявлення у якогось з учнів коронавірусу на карантин відправляється весь клас разом з учителями. Якщо це не допомагає, тимчасово закривається вся школа.

Джерело: сайт Факти

Читайте також: Вчені назвали нову загрозу від дешевих китайських смартфонів

Останні новини
23.09.2023, Субота
22.09.2023, П’ятниця
21.09.2023, Четвер
20.09.2023, Середа
19.09.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward