“Рівненщина різдвяна”: в області стартує новий автентичний проєкт

event 09:58 П’ятниця 11 Грудня 2020 РІВНЕ

Рівненська ОДА спільно з обласним центром народної творчості представили проєкт “Рівненщина різдвяна”.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: В онлайн форматі популяризуватимуть нематеріальну культурну спадщину нашого краю – пісенну, кулінарну та декоративно-ужиткову, а також традиції під час свят. Проєкт розпочнеться 13 грудня та триватиме до 19 січня. 

Коментар: Очікування Різдва – це чарівний час, навіть у карантинних реаліях. Цим проєктом ми хочемо додати ноту позитиву і надії, а також нагадати про саме цінне, що в нас є – сім’ю та традиції. Саме тому, ми наповнили “Рівненщину різдвяну” знайомством із кулінарною спадщиною, етноспівами, виконанням колядок та щедрівок, а також іншими приготуваннями до Різдвяних свят” – розповідає заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг. 

Так, на Інтернет-ресурсах фейсбук-сторінці “Рівненщини туристичної”, а також сайті rivne.travel розповідатимуть про затишні подорожі та найатмосферніші локації для світлин. Презентуватимуть  рецепти автентичних страв, що можна приготувати вдома разом з рідними. Атмосферним доповненням стануть навчання унікальним колядкам та створення різдвяних іграшок.

За словами начальниці управління культури та туризму Рівненської ОДА Любові Романюк, проєкт складається із трьох блоків.

  • Перший – кулінарна спадщина. Зокрема, жителям Рівненщини покажуть як приготувати кутю за справжніми стародавніми рецептами. 
  • Другий – декорування, де буде представлено майстер-класи народних умільців з виготовлення прикрас для оселі. 
  • Третій – виконання колядок, щедрівок та пісень, а також представлення різних традицій нашого краю. 

Коментар: Проєкт наповнений не лише культурно-дозвіллєвою складовою. У ньому є і освітній процес, – розповідає керівниця проєкту, заступниця директора Рівненського обласного центру народної творчості Ірина Баковецька-Речковська.

Також “Рівненщина різдвяна” популяризуватиме  туристичні маршрути. Зокрема, глядачам представлять роботи, які проводили під час туристичних мандрівок Рівненщиною.

За словами керівника етно-культурного центру Рівненського ПДМ Віктора Ковальчука, у такому контексті проєкт відбувається вперше. Окрім усього переліченого, у ньому також передбачені майстер-класи із вивчення унікальних співочих традиційних для нашого регіону, а також побажання та віншування. Вони будуть виконані усіма віковими групами, з різною манерою співу та характерними особливостями. 

Коментар: Окрім того, на сайті rivne.travel з’явиться окремий розділ – “Онлайн радіо”, де у великій кількості можна послухати оцифроване виконання колядок та щедрівок“, – додає Сергій Гемберг.

Джерело: сайт РОДА

Читайте також: З 2021 року деякі діти зможуть отримувати особливе харчування в школі: умови

Останні новини
17.09.2021, П’ятниця
16.09.2021, Четвер
15.09.2021, Середа
14.09.2021, Вівторок
13.09.2021, Понеділок
12.09.2021, Неділя
11.09.2021, Субота
10.09.2021, П’ятниця
09.09.2021, Четвер
Читати більше новинarrow_forward