Імунітет до COVID-19 має два види: лікар пояснив різницю

event 18:14 Вівторок 15 Грудня 2020 ПОДІЇ

Імунітет до коронавірусу в людей, що перенесли цю хворобу, може зберігатися протягом кількох років. Імунітет, що утворюється шляхом щеплення, може бути менш стійкий.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Таку думку висловив лікар-імунолог Борис Донськой. Навряд чи щеплення від COVID-19 доведеться робити довічно, оскільки за 2-3 роки проблема може зникнути, спрогнозував він.

Коментар: Ті, хто перехворів, зберігатимуть імунітет роками. Принаймні більшість. А от скільки буде триматися імунітет від щеплення, поки що дуже важко сказати, бо таких даних ще немає в природі, минуло лише три місяці, поки що тримається“, – зауважив медик.

Разом з тим він звернув увагу на те, що наявність імунітету забезпечується не лише антитілами, оскільки існує ще й клітинний імунітет.

Коментар:Навіть якщо антитіла впадуть, все одно клітини пам’яті залишаються. Якщо людина і захворіє, принаймні вона не матиме серйозних побічних ефектів, серйозних ускладнень“, – пояснив Донськой.

Медик також назвав принципову відмінність імунітету, що був набутий через хворобу, і імунітету, що був набутий завдяки щепленню.

Коментар:Це як власний досвід і досвід, про який ви прочитали в книжці. Власний ви ніколи не забудете, а прочитаний в книжці можете трохи призабути“, – сказав він.

Джерело: сайт Obozrevatel

Читайте також: Лікарі розповіли, чому хворі на коронавірус втрачають нюх

Останні новини
23.09.2023, Субота
22.09.2023, П’ятниця
21.09.2023, Четвер
20.09.2023, Середа
19.09.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward