Як виглядає ринок праці перед літнім сезоном?

event 17:50 Вівторок 07 Травня 2019

Літній сезон традиційно вносить зміни до ринку праці. Сьогодні розповімо, які тенденції панують та як боротися з робочим туризмом.

В кінці весни ринок праці наповнюється купою сезонних вакансій. Аналітики вважають цей сезон більш успішним для кандидатів, ніж для роботодавців. Зв’язано це з дефіцитом робочої сили, через активну трудову міграцію. Ефективним методом повернення робочої сили до України є – розвиток вітчизняних підприємств.

На сьогоднішній день українські роботодавці конкурують не лише між собою, їм доводиться тягатись з ринками праці Польщі, Словаччини, Чехії та іншими європейськими сусідами. Тож, експерти радять нарощувати якість трудового потенціалу, щоб конкурувати на “відкритому” ринку праці.

Ще однією проблемою є демографія. Середній вік населення збільшується, роботодавці в свою чергу досить неохоче розглядають претендентів від 45 років. Схожа проблема актуальна багатьом європейським країнам, але вони можуть компенсувати її за рахунок мігрантів зі Східної Європи.

Для української економіки є вигідним створення робочих місць на своїй території, ніж отримання коштів, від так званого “робочого туризму”, особливо якщо врахувати відтік кваліфікованих кадрів. З іншого боку, тенденція до роботи на чужині є загальносвітовою тенденцією, що склалась у відповідь на глобалізацію.

Читайте також: Як повернути себе в робочий режим на травневі?

 

 

Теги:
Останні новини
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward