“6-9 грн на літрі”: в Україні уже за місяць можуть зрости ціни на усі види пального

event 13:12 П’ятниця 31 Травня 2024 Гроші

В Україні уже за місяць можуть зрости в ціні усі види пального, найбільше зростання, яке очікуємо, — 6 гривень на літрі. Водночас привозити пальне скоро може стати нікому — через жорсткі умови для водіїв у новому законі про мобілізацію.

Наскільки серйозною є ситуація вже і хто постраждає від цього найбільше, “Телеграфу” розповів Леонід Косянчук, президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів України.

“Тут ми можемо розмовляти лише на предмет того, що ми чули чи читали про проєкт закону (адже Верховна Рада так і не почала його розгляд, — ред.). І яким буде кінцевий варіант по тексту, теж не відомо. Якщо проєкт приймуть, це лише створить передумови до підвищення цін. І це абсолютно не означає, що всі (АЗС, — ред.) моментально почнуть підвищувати ціни на пальне.

У трейдерів є “запас” від 7 гривень на бензині і до 9 гривень на дизелі. Це різниця між вартістю закупівлі пального і його роздрібної ціни. Тобто операторам ринку є куди рухатись.

І створюються передумови — на 1,5 гривні може здорожчати бензин, дизель — на 1,85 грн, і, як вишенька на торті, скраплений газ подорожчає аж на 6 гривень”, – каже Леонід Косянчук.

Читайте також: На Черкащині у двір співробітника ТЦК кинули гранату

Найбільше здорожчання прогнозують для газу. За словами експерта, якщо збережуться ті цифри підвищення акцизу, про які всі чули, то це моментально зробить скраплений газ непривабливим для водіїв як альтернативне пальне для бензину.

“Попередньо пропонували не настільки сильно підвищувати акциз, тому автогаз мав подорожчати всього на 18 копійок. Ну а зараз з 52 євро за 1000 літрів хочуть підняти до 165 євро (на друге півріччя 2024 року)”, – зазначив Косянчук.

До всього на ціни на пальне вплине те, що через новий закон про мобілізацію водії-міжнародники не можуть виїхати з України без QR-код. Це може спричинити дефіцит пального, бо нікому буде їздити по нього до Європи.

Читайте також: Інститут вивчення війни попередив про другу фазу наступу росії на Харківщину

“Так, справді, зараз уже спостерігаємо дефіцит кадрів, який спричиняє дефіцит логістики. Не вистачає не лише водіїв бензовозів, але й працівників АЗС і навіть робочих рук на виробництві. Щодо дефіциту пального, то його, скоріш за все, не буде. А якщо і буде, то він буде ситуативним та нетривалим”, – сказав Леонід Косянчук.

Останні новини
05.07.2024, П’ятниця
04.07.2024, Четвер
03.07.2024, Середа
02.07.2024, Вівторок
01.07.2024, Понеділок
30.06.2024, Неділя
29.06.2024, Субота
Читати більше новинarrow_forward