У бою героїчно загинув 23-річний воїн з Рівненщини

event 16:22 Понеділок 29 Серпня 2022 РІВНЕ
Vitalii Styba

На фронті загинув 23-річний герой Віталій Стиба. Сьогодні з ним попрощалися на центральній площі міста. 

Він народився у Рівному, навчався у 25 місцевій школі, за тим у технічному коледжі. Він не служив в армії, але все ж вирішив взяти до рук зброю. Відчував, що захищати державу – це його покликання, його призначення у цьому житті. І виконував його на повну. Тож разом із братом пішли добровольцями на війну, повідомляють у міській раді. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ БАЙРАКТАР NEWS

«Він не особливо розповідав про самі бойові дії, але завжди казав, що повинен захищати рідну землю, батьків, братів та сестер, адже нас у родині 11, а також свою молоду дружину. Він ще навіть не встиг повністю відчути сімейне життя, Віталій одружився лише 25 червня цього року…» – розповідає старший брат Героя Дмитро.

Віталій дуже любив подорожувати. Допомагав цьому і вольовий, сталевий характер, який водночас доповнювала його безмежна доброта, уміння допомагати іншим та дбати про них.

«Він був справжнім патріотом, навіть казав, що якщо треба буде лягти – ляжу за свою землю, за свою Батьківщину, – продовжує Дмитро. – Настільки сильної духом людини за своє життя я ще не зустрічав…»

Віталій проходив службу в складі спецроти «Гонор» батальйону «Вовки Да Вінчі» ДУК, мав позивний «Вітаха».

«Ми познайомилися з «Вітахою» задовго до війни, мали дружні стосунки, адже бували в одних патріотичних колах. Його шанували, поважали, він мав чимало знайомих чи не по всій Україні. Чимало з них – у спортивній спільноті, адже «Вітаха» був одним із ультрасів рівненського «Вереса». Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, чимала група ультрасів приєдналася до нашого підрозділу. Серед них був і Віталій. Він надзвичайно чесний, стійкий, і мужній. Він постійно удосконалювався, навчався, не зупинявся ні на мить і за короткий час досягнув високого рівня у військовій справі. Я пишаюся, що він став частиною нашого підрозділу,» – розповідає командир Героя Сергій.

Віталій був у одній з найгарячіших точок «червоної» зони. На жаль, саме тут під час зачистки ангару він разом із побратимами потрапив під ворожий обстріл, у перестрілці наш Герой отримав смертельне поранення…

«Хлопці потрапили у засідку. Противник значно переважав і кількісно, і озброєнням, але вони трималися і дали гідну відсіч. Як наслідок, почався масований артобстріл. «Вітаха» отримав поранення і перестав виходити на зв’язок. Хлопці хотіли кинутися відразу за ним, але обстріл був надзвичайно сильним. Була думка, що «Вітаха» загинув, а через деякий час він вийшов на зв’язок… Те, що він говорив, як він це говорив… Він проявив надзвичайну мужність та стійкість. Про таких, як він можна знімати фільми і писати книги, я говорю це щиро, без пафосу, адже таких одиниці на мільйон. Наш підрозділ, українське військо, вся Україна втратили надзвичайну людину і бійця,» – наголошує Сергій.

Боєць спецроти Гонор ДУК, солдат Віталій «Вітаха» Стиба загинув на околицях Бахмуту Донецької області 23 серпня. Йому назавжди залишиться 23 роки…

Поховають його на кладовищі «Нове».

Автор:
Останні новини
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
14.07.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward