Знижує холестерин: дієтологи розповідають про користь і шкоду журавлини

event 00:00 Неділя 14 Січня 2024 Здоров'я

Вчені встановили, що регулярне вживання журавлини здатне знизити ризик смерті на 31%, а також на 51% захищає організм від кардіометаболічних захворювань: патологій серця, судин та обміну речовин. Чим ще корисна журавлина і коли її вживання може бути небезпечним, пише Ukr.Media.

Чим корисна журавлина

Журавлина — це природне джерело корисних вітамінів та мікроелементів. Ягода майже на 80 відсотків складається із води. До її складу також входять вуглеводи та клітковина, присутні вітаміни різних груп: A, E, К, а також C, B1, B2, B3, B4, B5, B6 та B9.

Ягода багата на фосфор, кальцій, залізо, магній, калій, цинк, мідь, натрій та багато інших корисних мікроелементів. При цьому сама по собі журавлина в чистому вигляді, а не в переробленому (варення, десерти чи інші страви), досить низькокалорійний продукт, у якій на 100 грамів припадає 46 калорій, 0,5 грамів білка, 3,7 грамів вуглеводів, 0,2 грама жиру. Також у ягоді є нерозчинні волокна та розчинна клітковина.

Крім того, що журавлина здатна знижувати концентрацію загального холестерину в крові, вона також зменшує ризик розвитку серцево-судинних патологій: інфаркту міокарда, ішемічної хвороби серця та хронічної ішемії мозку.

Отже, ягода і справді є чудовим засобом від розвитку низки захворювань судин та кардіопроблем.

Кому журавлина може завдати шкоди

Як і будь-який продукт, дана ягода має протипоказання, серед яких індивідуальна непереносимість та алергічні реакції.

Журавлина, до речі, як і обліпиха, може дратівливо діяти на шлунок. Так, ці ягоди корисні, але вони дуже кислі і найчастіше негативно впливають на роботу шлунково-кишкового тракту. З цієї причини лікарі не рекомендують надмірно захоплюватися нею людям, які страждають на виразку або гастрит та інші хвороби ШКТ.

Читайте також: Дієтологи назвали найкорисніший продукт, який завжди треба їсти для здорового волосся

При утрудненому травленні вживання ягоди спричиняє такі негативні наслідки, як діарея, здуття живота та нудота. Небезпечна журавлина і для тих, хто страждає на сечокам’яну хворобу. Надлишок ягоди в раціоні може посилити перебіг хвороби або спровокувати її розвиток.

Останні новини
01.05.2024, Середа
30.04.2024, Вівторок
29.04.2024, Понеділок
28.04.2024, Неділя
27.04.2024, Субота
26.04.2024, П’ятниця
25.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward