Спеціалісти відповіли, чому важливо наїстися про запас свіжими вітамінами

event 10:08 Вівторок 27 Червня 2023 Здоров'я

Проблеми корисного харчування хвилюють людство постійно. Наприклад, чи можна наїстися про запас, якщо йдеться про свіжі фрукти, овочі, що містять достатню кількість вітамінів, настільки корисних нашому організму. Чому б не запастися влітку про запас незамінними поживними елементами, щоб узимку уникнути застудних захворювань. Але ні, не можна. Причини подібного пояснюють провідні медичні фахівці.

Для чого потрібні вітаміни

Поживні мікроелементи беруть участь у більшості біохімічних процесів організму. Наприклад, вітаміни з групи B сприяють проходженню клітинного метаболізму, роботі нервової системи, С — загоєнню ран, D – поліпшенню пам’яті, функціонуванню мозкових клітин. Останні дають змогу гемблерам результативно грати у VIP casino, отримувати великі виграші, розробляти власні стратегії.

Найчастіше мікроелементи витягують зі свіжих фруктів — цитрусових, томатних культур, темних або яскраво забарвлених садових фруктів. Але людський організм не мішок, куди можна покласти про запас багато дарів природи. Швидше за все він нагадує топку, для якої постійно потрібне паливо.

Незамінні харчові елементи постійно витрачаються. Вітаміни допомагають брати участь в обміні білка, жиру, вуглеводів, засвоювати мінерали, залізо. Деякі мікроелементи витрачаються швидше порівняно з іншими. Якщо жиророзчинні зберігаються тканинами, то водорозчинні швидко виводяться. Тому останні не досягають рівня накопичення — розчиняються після потрапляння в організм. Частина елементів засвоюється, надлишок виводиться різними шляхами.

Жиророзчинні також не лежать недоторканним скарбом. Наприклад, вітамін А покращує роботу зору, що зобов’язує постійне його поповнення. Тому елементи першої та другої групи накопичити неможливо.

Нестача вітамінів

Природних речовин може бракувати внаслідок алкоголізму, куріння, вживання наркотиків, серйозних захворювань, радикальних дієт для схуднення, сезонної зміни харчування. Особливо за відсутності фруктів узимку. Виходить, що теоретично вітамінами відбувається насичення протягом цілого року, але фактично – тільки влітку.

Кожен вітамін має добову норму споживання, але й один фрукт або овоч не може похвалитися повним набором есенціальних мікроелементів. Тому вказувати кількість яблук, полуниці, моркви не доводиться. Залишається лише навести денну цілорічну норму споживання різних елементів:

  • білок — 65-120 грамів;
  • жири — 70-155 г;
  • вуглеводи — 250-600;
  • вітамін С — 70-170 мг;
  • А — до 2 мкг;
  • Е — 17-25 мг
  • В12 — 1,5-3 мкг;
  • тіамін — 1,0-2,0 мг;
  • рибофлавін — 1-5;
  • піридоксин — 1,5-3,5;
  • ніацин — 10-20;
  • пантотенова кислота — 4-10 мг.

Однак варто враховувати особисті особливості. Наприклад, лимон видається джерелом мікроелементів, але з’їсти цитрусовий повністю може далеко не кожен. Корисна морква, полуниця є алергенами, а авокадо дорого коштує. Необхідними продуктами також позиціонується молоко, м’ясо, риба, що містять мікроелементи групи В.

Автор:
Останні новини
05.05.2024, Неділя
04.05.2024, Субота
03.05.2024, П’ятниця
02.05.2024, Четвер
01.05.2024, Середа
30.04.2024, Вівторок
29.04.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward