Лікарі розповіли, як відрізнити депресію від поганого настрою

event 06:00 Понеділок 24 Липня 2023 Здоров'я

Будь-якій, навіть найпозитивнішій по життю людині час від часу може бути сумно. Відчувати негативні емоції абсолютно нормально, особливо якщо ви зіткнулися з труднощами або втратою.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Дозволяйте собі сумувати, і згодом вам стане краще, пише Pixel inform.

Однак одна справа, коли у вас просто не райдужний настрій, інша — коли ви поринули в депресію. Впоратися з хворобою і відновити своє ментальне здоров’я без допомоги фахівця буває важко, а часом зовсім неможливо. Тому важливо розрізняти ці стани.

Один із найявніших симптомів — ви сумуєте більше двох тижнів.

Цей конкретний критерій прописаний у документі, яким керуються всі медики світу. Пригнічений настрій довше двох тижнів – тривожний дзвінок та одна з основних ознак клінічної депресії.

Крім того, варто насторожитися, якщо у вас не залишилося речей, здатних підняти настрій. Навіть те, що ви любите, більше не приносить колишнього задоволення. Ще людині в депресії нерідко стає важко працювати і концентруватися, вона легко і швидко втомлюється. При цьому депресія також нерідко виявляє себе через надмірну самокритику та постійне почуття провини.

Вкрай тривожна ознака — думки про суїцид і втрату бажання жити. Психологи звертають увагу: при перших думках про те, щоб піти з життя, потрібно якнайшвидше звернутися за допомогою до фахівців.

Також депресія нерідко провокує проблеми зі сном, біль у животі, голові та серці. Ще в людини з таким розладом знижується чи повністю пропадає лібідо. Відносини з їжею теж стають проблемними: або апетиту немає зовсім, або наїстися досхочу ніяк не виходить.

Безумовно, деякі з цих симптомів хоч раз у житті відвідували кожного з нас. Однак є способи провести більш об’єктивну самодіагностику, наприклад, шкала депресії Бека.

Читайте також: Як подолати стрес пов’язаний із роботою: психологи розкрили 5 секретів

Головне розуміти: депресію можна вилікувати. Тож не варто ігнорувати проблему.

Останні новини
21.06.2024, П’ятниця
20.06.2024, Четвер
19.06.2024, Середа
18.06.2024, Вівторок
17.06.2024, Понеділок
16.06.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward