Коли і які сидерати сіяти восени: 5 найкращих варіантів для врожайного ґрунту
Осінній посів сидератів – важливий етап підготовки ґрунту до наступного сезону, який допомагає поліпшити його структуру і підвищити родючість, пише уніан.
Перед посівом потрібно обов’язково враховувати регіональні особливості клімату і терміни перших заморозків. Зазвичай найкраще займатися посівом у вересні або на початку жовтня, щоб рослини встигли зміцніти до настання холодів.
Читайте далі, щоб дізнатися, коли сіяти сидерати восени найкраще і що при цьому радять досвідчені городники.
Які сидерати сіяти восени – що важливо знати
Сидерати – це рослини, які вирощуються з метою подальшого загортання в ґрунт для поліпшення його структури, збагачення азотом і пригнічення росту бур’янів.
Вибір сидератів залежить від цілей, які ви ставите перед собою. Найкращі варіанти для осені:
- озиме жито,
- гірчиця,
- фацелія,
- овес,
- вико-вівсяна суміш.
Ці культури вирізняються хорошою стійкістю до холодів і здатні розвиватися навіть за низьких температур. Крім того, вони дуже корисні для ґрунту. Наприклад, озиме жито та овес запобігають його ерозії, а гірчиця допомагає позбутися шкідників.
Читайте також: От чего зависит стоимость металлопластиковых окон и как сделать правильный выбор
Як правильно використовувати сидерати восени – поради
Для максимальної користі важливо не тільки знати, які сидерати краще сіяти восени, а й як їх використовувати.
Сіяти потрібно в підготовлений ґрунт після збирання врожаю. Посів слід проводити рівними рядами, заглиблюючи насіння на невелику глибину. Після цього рекомендується злегка прикотати землю, щоб поліпшити контакт насіння з ґрунтом.
Важливо пам’ятати, що сидерати потрібно встигнути посіяти до того, як ґрунт замерзне.
Як сіяти сидерати восени – важливі нюанси
Процес посіву сидератів восени аналогічний традиційному посіву, проте важливо враховувати щільність посіву і рівномірний розподіл насіння. Щоб рослини могли рівномірно покрити всю площу ділянки, посів можна провести вручну або за допомогою сівалки. Це допоможе створити щільний зелений килим, який навесні стане відмінним джерелом органіки для поліпшення родючості ґрунту.
Читайте також: Як відновити родючість ґрунту без добрив: корисні хитрощі
Які сидерати краще сіяти під зиму
Під зиму рекомендується сіяти озиме жито, яке продовжить ріст розвиток навіть у холодні місяці, а навесні дасть густу зелену масу для загортання в ґрунт.
Також хорошим варіантом є люпин і буркун – вони ефективно збагачують ґрунт азотом.