Чи можна їсти овочі з фітофторою: корисні поради

event 09:44 Понеділок 29 Липня 2024 Дім-Сад

При зміні температурного режиму, при загущених посадках та високій вологості, після дощів досить часто виникає грибкове захворювання фітофтора. 

Вона вражає рослини родини пасльонових. Особливо часто з нею доводиться боротися дачникам при вирощуванні помідорів та картоплі, пише prostoway.

Можна їсти чи ні

Найголовніше питання, на яке потрібно знати відповідь. Експерти не рекомендують вживати в їжу помідори з фітофторою. Річ у тому, що вона підвищує pH в плодах до високого рівня. Це впливає на смак та безпеку томатів для здоров’я.

Читайте також: Україну накрив холодний атмосферний фронт: прогноз синоптика

Сліди фітофтори можна вирізати, але їсти не рекомендується. Консервувати помідори з фітофторою також не варто. Гриб Phytophthora infestans для здоров’я людини безпечний, але розлади шлунку можуть статися через інші мікроорганізми, які розмножуються поруч з фітофторою.

Якщо є ризик, що помідори росли поруч з фітофторними кущами або їх встигли зняти з куща з початковими ознаками грибкового захворювання, при консервації потрібно додавати лимонну кислоту, щоб підвищити рівень кислотності. В такому випадку не виживуть бактерії Clostridium botulinum, які є причиною виникнення ботулізму.

Читайте також: Кінологи розповіли, як допомогти тваринам перенести спеку: 5 важливих кроків

Картоплю також треба вживати виключно тверду та здорову. Якщо інфекція розповсюдилася на всю внутрішню частину картоплі, то бульбу треба не відрізати, а повністю викидати.

Можна зробити висновок, що вражені плоди картоплі та помідорів краще не вживати. Фітофтора запускає в них процес розмноження інших мікроорганізмів, які можуть стати причиною поганого самопочуття.

Останні новини
18.09.2024, Середа
17.09.2024, Вівторок
16.09.2024, Понеділок
15.09.2024, Неділя
14.09.2024, Субота
13.09.2024, П’ятниця
12.09.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward