Чому тріскається капуста: причини проблеми та як вберегти врожай

event 08:30 Середа 31 Липня 2024 Дім-Сад

Погода в Україні останніми тижнями вирізняється або надмірною спекою, або сильними дощами. Тож не дивно, що багато людей серйозно занепокоєні, адже такі перепади сильно шкодять урожаю. Наприклад, псуються качани капусти, пише уніан

Як захистити капусту від розтріскування – розповімо нижче.

Від чого тріскається капуста – поширені причини

Є кілька пояснень тому, чому тріскається капуста. Серед них, як ми зазначили вище, погодні умови. Температурні коливання і зміна сухої погоди на проливні дощі часто призводить до таких наслідків. До слова, зливи самі по собі дуже шкідливі для цього овоча – він починає вбирати вологу, надто швидко росте і лопається.

Є й інші причини, чому тріскається качан капусти:

  • Неправильний полив. Якщо ви занадто рясно поливаєте качани, вони починають інтенсивно рости, що призводить до їх розтріскування.
  • Перезрівання. Це ще одна причина, від чого тріскається капуста. Іноді городники упускають момент для збору врожаю. Пам’ятайте, що різні сорти дозрівають у різні терміни.
  • Сорт. Деякі сорти цього овоча мають схильність до розтріскування. Найчастіше цій проблемі піддаються ранні та середньостиглі види.

Читайте також: Дачники розповіли, чим підживити огірки при похолоданні

До речі, є сорти, які тріскаються найрідше. Зверніть увагу на “Марафон”, “Колобок” і “Альбатрос”.

Капуста тріскається – що робити, щоб врятувати врожай

Для початку, важливо зрозуміти, що качани, які вже пішли тріщинами, ви не реанімуєте. Їх краще вжити або пустити на заготовки (консервацію). Довго такий урожай не пролежить, тож не затягуйте.

Тепер поговоримо про те, що потрібно зробити, щоб капуста не тріскалася. Насамперед, необхідний правильний догляд і своєчасне удобрення врожаю – використовуйте інсектициди і подбайте про захист від слимаків.

Не менш важливу роль відіграє система поливу. Так, просто поливати кущі раз на тиждень недостатньо, щоденний полив теж не піде на користь. Робити це потрібно раз на два-три дні, але не частіше. Якщо ж погода дощова, від поливу можна відмовитися.

Читайте також: Що робити з морквою, у якої зеленіють верхівки, і чи можна її їсти

Але як зрозуміти, що капусті вистачає води? Є один перевірений спосіб. Візьміть лопатку і викопайте невелику кількість землі (приблизно на глибину 10 см). Стисніть ґрунт у кулаці – якщо він сформувався в грудку, значить води поки що достатньо. Якщо ж земля розсипалася, час провести полив.

Дотримуйтесь цих простих правил, і ваш урожай пролежить не один тиждень.

Останні новини
18.09.2024, Середа
17.09.2024, Вівторок
16.09.2024, Понеділок
15.09.2024, Неділя
14.09.2024, Субота
13.09.2024, П’ятниця
12.09.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward