Тарифи на електроенергію та газ в Україні зростуть втричі

event 11:30 Субота 30 Вересня 2023 Гроші

В Україні очікується підвищення тарифів на електроенергію та газ. Директор економічного дискусійного клубу Олег Пендзин заявив, що протягом року вони можуть зрости втричі, пише agronews.ua.

США направили в Україну лист із переліком реформ, які мають бути проведені. Серед них – запровадження програми лібералізації тарифів на світло та газ. Аналогічні умови прописані у меморандумі з МВФ. У Міністерстві соціальної політики вже заявили, що готові підвищувати тарифи, а малозабезпечених українців підтримають субсидіями.

Голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко вважає, що тарифи збільшаться у короткостроковій перспективі. За його даними, термін реалізації завдань на вимогу США – 12 місяців.

За прогнозом аналітика, до кінця 2024 року комунальні послуги в Україні подорожчають наступним чином:

  • електроенергія – до 5-6 грн до кінця 2024-го;
  • газ – до 11-15 грн, це може статися у два етапи;
  • тарифи на гарячу воду та опалення без компенсацій з державного та місцевих бюджетів – на 30-50%, залежно від області.

Директор економічного дискусійного клубу Олег Пендзин підкреслив, що умови США не нові, але жодна політична сила ніколи не йшла на підвищення тарифів, щоб не втрачати рейтинг. Експерт вважає, що якщо тарифи на комуналку не віддати ринку, вони можуть зрости втричі.

Читайте також: Після Нового року деякі українці можуть залишитись без пенсії: кому не пощастить

“Ми реально вибираємо з обіцяних нам коштів хіба що половину. Бо коли починався будь-який перегляд програми з надання наступного траншу, ми впиралися у пункти, які Україна не може виконати. Так, у цій ситуації ця вимога не є несподіваною. Влада просто відмахувалася від цього пункту. Не виконати його не можна. Єдине, що з нашими партнерами може бути узгоджений поетапний вихід до подібної цифри”, – цитує Пендзина ТСН.

Останні новини
27.11.2023, Понеділок
26.11.2023, Неділя
25.11.2023, Субота
24.11.2023, П’ятниця
23.11.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward