росія може піти на “жест доброї волі” задля утримання позицій на Запоріжжі – ISW

event 11:00 Субота 30 Вересня 2023 Війна

Російське військове командування ймовірно готове відмовитися від деяких позицій на півдні та сході. З метою зміцнення оборони в Мелітополі та Бердянську.

Згідно з інформацією звіту американського Інституту вивчення війни, це стверджує одне з російських інсайдерських джерел, пише Апостроф.

Повідомлялося, що на початку місяця російські інсайдерські джерела вказували на те, що глава Генштабу РФ Валерій Герасимов міг би розглядати можливість збереження російських військ для захисту Мелітополя та Бердянська. Можливо, за рахунок оборони Токмака.

“27 і 28 вересня джерела в соціальних мережах поширили цю чутку, після чого російське інсайдерське джерело заявило, що Герасимов також готовий вивести війська з Бахмута і вважає за краще захищати Мелітополь, щоб не дати українським силам наблизити артилерію до Криму”, – зазначають аналітики ISW.

Водночас американські аналітики вказують на те, що ідея, яка полягає в тому, що Герасимов має намір перемістити російські війська до Мелітополя для зміцнення оборони, “виходить за рамки традиційної моделі поведінки Герасимова”.

“ISW не має доказів, щоб підтвердити твердження інсайдера. Якщо ці твердження неправдиві, це може свідчити про те, що в російському інформаційному просторі ведуться злагоджені зусилля для дискредитації Герасимова”, – зазначають аналітики.

Думки експертів

Аналітики наголошують, що ці твердження можуть бути частиною інформаційної боротьби між російським керівництвом. За даними деяких російських джерел, Герасимов відсторонив командувача ВДВ генерал-полковника Михайла Теплінського від посади заступника командувача в Україні. Тому можливо, ці заяви про готовність Герасимова йти на поступки на фронті можуть мати на меті підтримку позицій Теплінського.

Раніше військовий експерт Олександр Коваленко вказував, що українські війська можуть наблизитися до Токмака в Запорізькій області вже в жовтні. За його словами, подальший розвиток подій буде залежати від дій окупантів. Які можуть продемонструвати “жест доброї волі” і відступити з Токмака. Варіант лобового штурму міста українськими військами він виключає.

Читайте також: Чехія не виконує військових контрактів на постачання Україні озброєння, – ЗМІ

Аналіз ISW також вказував на те, що останнім часом російські окупанти сповільнили наступальні дії на лінії від Куп’янська до Сватове та Кремінна. Це свідчить, на їхню думку, про те, що український контрнаступ відвертає російські сили від цього напрямку і значно ослаблює їх наступальні зусилля.

Останні новини
27.11.2023, Понеділок
26.11.2023, Неділя
25.11.2023, Субота
24.11.2023, П’ятниця
23.11.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward