Студенти повинні мати можливість самостійно обирати предмети та викладачів – Міносвіти

event 19:00 Середа 14 Лютого 2024 Суспільство

Студенти повинні мати можливість самостійно обирати додаткові предмети та викладачів. Про це заявив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький, пише судово-юридична газета.

Він зазначив, що у суспільстві глибоко вкорінений радянський стереотип, відповідно до якого головною метою вищої освіти є підготовка фахівця до конкретної роботи.

Коментар: Цей стереотип походить із часів СРСР, коли освіта “забезпечувала кадри для народного господарства”. І очевидно, це “забезпечення” потребувало спеціалізованих вишів (аграрних, медичних, автотранспортних, водних, залізничних, лісотехнічних і т.д.). Зараз інший час, інші вимоги. Ціль дійсно вищої освіти – виховати суб’єктного громадянина, інтелектуала, критично мислячого професіонала“, – зауважив Винницький.

Читайте також: Юсов пояснив, у чому справжня загроза від розробників Telegram

На його думку, для того, щоб вища освіта розвивала в студентів такі риси, вони повинні мати можливість обирати дисципліни та викладачів. При цьому не йдеться про відмову від базової освітньої програми – вона все одно має навчати студентів за компетентністю, необхідною для роботи за конкретним фахом.

Читайте також: На Сумщині молодика засудили до 12 років тюрми за звірське вбивство 14-річного брата

Коментар: Але крім обов’язкових дисциплін, у студента мають бути максимально широкі можливості для вибору курсів, викладачів, спеціалізації в межах обраної спеціальності або міждисциплінарно. А вибір ширший, якщо заклад більший – не спеціалізований, а навпаки – широкопрофільний“, – зазначив заступник міністра.

Останні новини
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
15.04.2024, Понеділок
14.04.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward