Пільговий стаж та відпустка по догляду за дитиною: що варто знати

event 10:10 Четвер 07 Грудня 2023 Суспільство

У Кодексі законів про працю України передбачено, що відпустка з догляду за дитиною до 3-х років зараховується як до загального, так і до безперервного стажу роботи, пише 24 канал.

Час перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку також зараховується до пільгового стажу. Це дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Важливо! Це можливо лише у тому разі, якщо під час перебування у вказаній відпустці особа перебувала в трудових відносинах з підприємством на посаді, робота на якій зараховується до пільгового стажу.

Як підтвердити набутий страховий стаж

Підтвердження набутого страхового стажу, що дає право на пільгове пенсійне забезпечення, здійснюється на підставі записів трудових книжок та уточнювальних довідок, виданих підприємствами, установами, організаціями або їх правонаступниками.

Зверніть увагу! Період, який підлягає зарахуванню до пільгового стажу, визначає підприємство в уточнювальній довідці.

Читайте також: Чи може чоловік з інвалідністю І, ІІ, ІІІ групи виїхати за кордон під час війни: роз’яснення

Умови надання відпустки

  • Відпустка по догляду за дитиною до 3-х років надається повністю або частково в межах установленого періоду, зокрема, її можна переривати.
  • Особа, яка доглядає за дитиною, під час перебування у відпустці може за бажанням працювати на умовах неповного робочого часу або вдома (за таких умов відпустка не переривається).
  • Роботодавець може надати частково оплачувану відпустку або відпустку без збереження заробітної плати більшої тривалості.

Як піти у відпустку

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається, зокрема, за заявою жінки повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється відповідним наказом або розпорядженням.

м

  • свідоцтво про народження дитини;
  • довідка з місця роботи (служби, навчання) матері дитини про те, що вона стала до роботи до закінчення цієї відпустки (якщо відпустку бажає отримати інша особа);
  • довідка з органу соціального захисту населення за місцем проживання матері про припинення їй виплати допомоги по догляду за дитиною (якщо відпустку бажає отримати інша особа);
  • документи на підтвердження статусу особи, яка усиновила чи взяла під опіку; дитину, прийомних батьків чи батьків вихователів для відповідних осіб.
Останні новини
01.03.2024, П’ятниця
29.02.2024, Четвер
28.02.2024, Середа
27.02.2024, Вівторок
26.02.2024, Понеділок
25.02.2024, Неділя
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward