Як зварити смачний холодець на Різдво: корисні та перевірені поради

event 15:39 Четвер 06 Січня 2022 БЛОГ

Важко уявити святковий стіл без улюбленої страви багатьох українців — холодцю. Готувати його починають напередодні Нового року та Різдва. Як варити холодець, щоб вийшло неймовірно смачно та корисно.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Експертка зі здорового харчування, дієтологиня, Ірина Шеремета, стверджує, що це корисна страва. Особливо, якщо варити холодець нежирним, тобто з курячого м’яса. В холодці можна знайти багато корисних мікроелементів, а також колаген, який потрібно вживати для здоров’я кісток, шкіри та всього організму. Тому варто знати, як варити холодець правильно, щоб на свята порадувати себе та своїх гостей смачною стравою.

Правило 1: м’ясо

Як варити холодець, щоб було смачно? Підійде будь-яке м’ясо: свинина, яловичина, птиця, баранина, дичина.

Краще до холодцю додавати ті частини м’яса, які не підходять для приготування інших страв: мозкові кістки, яловичі та свинячі ніжки, свинячі вуха, хвости чи голови. Також можна використовувати на холодець курячі ніжки, голови, шиї, крила, кістки, жили чи хрящі.

Розмір шматків на кінцевий результат не впливає, але рекомендовано розрізати великі шматки м’яса на менші.

На холодець можна використовувати заморожене м’ясо. На смак страви це впливати не буде. Але обов’язково потрібно повністю розморозити його перед тим, як варити холодець.

Найкраще застигає холодець зі свинини, але він часто дуже мутний.

Правило 2: колаген

Колаген — особливий вид щільного білка, який входить в склад хрящів, сухожиль та сполучних тканин. Саме його вважають найголовнішою складовою частиною холодцю.

Колаген стає щільнішим з віком тварини. Тому для смачного холодцю на святковий стіл краще брати курятину або яловичину. Холодець не вдасться з м’яса курчати чи телятини.

Під час приготування колаген руйнується та перетворюється на желатин. Тому, якщо ви не знаєте, що робити, якщо холодець не застиг, можете взяти один пакетик звичайного магазинного желатину, який виготовляють саме зі сполучних тканин.

Колаген довго і важко руйнується. Як варити холодець, щоб він вийшов смачним та добре застиг? Робити це потрібно на маленькому вогні і досить довго.

Правило 3: правильне підготування

Як варити холодець, щоб був прозорим та смачним, повинна знати кожна господиня. Ось кілька порад в відео:

М’ясо та кістки потрібно ретельно промити. Обов’язково поставте всі інгредієнти для холодцю у холодну підсолену воду на 3 години (а краще на цілий день). За цей період варто кілька разів змінити воду.

Надлишки жиру, особливо зі свинини, краще зрізати повністю. Саме жир не дає холодцю правильно застигнути.

Щоб з великих шматків м’яса краще виходив колаген, їх бажано розрізати навпіл.

Кістки розрубувати не варто, щоб до холодцю не потрапили гострі дрібні частини.

Правило 4: посуд і вода для смачного холодцю

Вважається, що найкраще варити холодець в великій чавунній каструлі з товстим дном. Але можна використовувати будь-яку.

Професійні кухарі рекомендують варити бульйон на холодець у вузькій та високій посуді.

Якщо у вас немає великої каструлі і ви не знаєте, як зварити холодець, щоб вистачило всім в новорічну ніч, візьміть кілька середніх посудин. В кінці вийміть із бульйону кістки та все зайве та перелийте в одну каструлю.

Як варити холодець, щоб було смачно? Воду одразу заливайте всю. Якщо ви будете додавати в процесі приготування, це зіпсує весь смак страви.

Ідеальним співвідношенням води і м’яса для приготування холодцю вважається 3:1. Тобто потрібно взяти три літри води на 1 кілограм м’яса.

Як варити холодець: вода повинна на два пальці закривати м’ясо.

Правило 5: як варити холодець 

Основне правило, як варити смачний холодець: м’ясо потрібно спочатку залити холодною водою, а потім на сильному вогні довести до кипіння.

Коли починає підніматися піна, її варто знімати ложкою з дірочками. Як варити холодець, щоб він був прозорим? Це залежить саме від того, наскільки ретельно ви зберете піну.

Як варити холодець, щоб був прозорим? Після того, як вода закипіла, першу воду потрібно злити, а м’ясо промити під проточною водою.

Коли солити холодець? Спочатку потрібно залити м’ясо знову водою та довести до кипіння. Зняти піну. Додати до бульйону 1 чайну ложку солі. Решту солі додають вже в кінці варіння.

Скільки годин варити холодець, щоб він був прозорим і смачним? Залиште м’ясо готуватися на маленькому вогні на 8-12 годин. Це оптимальний час для цієї страви. 

Якщо м’ясо можна легко зняти з кістки, значить, воно вже готове.

Правило 6: підбирайте правильні овочі для холодцю

Краще брати цибулину в лушпинні, так смак готового холодцю буде насиченим, а колір золотистим. 

Перед додаванням обов’язково підсмажте морквину на сухій сковороді (краще брати без антипригарного покриття).

Для холодцю ідеально підходять гілочки селери і петрушки.

Найкраще додавати овочі в бульйон за 2-3 години до повної готовності, щоб аромат був насичений.

В самому кінці варіння не забудьте додати спеції (часник, лавровий лист, солі, суміш перців).

Зверніть увагу, що гарячий бульйон повинен бути більш солоним, ніж холодна страва.

Правило 7: як варити бульйон, щоб холодець був ідеальним

Вогонь потрібно вимикати, коли м’ясо вже добре відділяється від кісток. Каструля повинна злегка охолонути. А потім витягнути овочі та м’ясо за допомогою шумівки.

Використовуючи сито, бульйон виливається в чисту посудину.

Що робити, якщо бульйон вийшов занадто мутним? Щоб холодець був прозорим, його можна освітлити білком курячого яйця. Білок потрібно збити в піну і додати до киплячого бульйону, коли м’ясо і овочі вже витягли з нього. Прокип’ятіть кілька хвилин і перелийте через сито. 

Щоб прибрати зайвий жир, можна використовувати паперову серветку чи кухонний паперовий рушник. Ще один варіант — дати бульйону охолонути, а потім просто зібрати жир ложкою.

Всі коренеплоди та овочі після варіння викидаються. 

М’ясо краще перебирати руками, тільки так ви відчуєте дрібні кісточки.

Правило 8: як прикрасити холодець

Насамперед, зверніть увагу, що застигає холодець не менше 5-6 годин. Готовій страві потрібно дати охолонути за кімнатної температури, і тільки потім прибрати до холодильника. Для оформлення холодцю часто використовують листочки зелені (петрушка, кріп), половинки вареного яйця або кружальця свіжої моркви.

Зберігати готовий холодець в холодильнику можна не більше 5 днів. Якщо він не застиг, потрібно знову розігріти холодець і додати до нього желатин

Правило 9: як варити холодець в мультиварці, щоб зекономити час

Холодець в мультиварці завжди готується по одній схемі, незалежно від того, яка модель техніки використовується. Спочатку в чашу закладають м’ясо і прянощі, потім заливають воду так, щоб вона покрила інгредієнти на 3 см. Увімкніть режим “Мультикухар” або “Випічка” та доведіть до кипіння. Щоб холодець в мультиварці був смачним, потрібно зняти піну, вибрати режим “Тушкування” і томити протягом 5 годин.

Прозорий бульйон — те, що робить холодець в мультиварці ідеальним. Але в цьому разі ви не можете періодично знімати пінку. Тому перед приготуванням потрібно замочити м’ясо у воді на 3 години. Ще смачнішим холодець в мультиварці вийде, якщо спочатку проварити бульйон і шматочки м’яса з лавровим листком та часником 5 хвилин, а потім вже заливати в чашу.

Читайте також: Хрусткі та апетитні деруни: класичний рецепт

Джерело

Автор:
Останні новини
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
15.04.2024, Понеділок
14.04.2024, Неділя
13.04.2024, Субота
12.04.2024, П’ятниця
11.04.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward